زمان مطالعه: 10 دقیقه

بتن ماله پروانه ای

بتن ماله پروانه ای و کفپوش اپوکسی ,قیمت کفپوش اپوکسی :

یکی از مهمترین و پرکاربردترین دستگاهها در پروژه های ساختمانی انبوه و صنعت ساختمان ، ماله برقی است که در عملیات بتن برای صاف کردن سطوح بزرگ و به پایان رساندن سطح بتن نقش دارد. ماله های برقی به ماله های برقی یا موتور نیز معروف هستند.

به همین دلیل ماله های موتوری و برقی نیز ماله های برقی نامیده می شوند که دارای چهار تیغه پروانه ای شکل در زیر شاسی خود بوده و نقش اصلی را در صاف شدن سطوح بتنی ایفا می کنند.

اجزای مایع دستی:

 • شاسی ماله برقی
 • موتور ماله برقی
 • ماله تابه هلیکوپتر
 • تیغه ماله موتور

بتن ماله پروانه ای و کاربرد آن در کفپوش اپوکسی

در قیمت کفپوش اپوکسی ماله برقی بسیار موثر در کف پوش اپوکسی است و در مکانهایی استفاده می شود که سطوح صاف بتنی در پروژه های ساختمانی به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد. از آنجایی که استفاده از منابع انسانی در پروژه های عمرانی مقرون به صرفه نیست ، از یک ماله قدرت که دارای قدرت و سرعت بالایی است ، بهره می برند. موارد دیگر استفاده از ماله برقی عبارتند از:

 • بتن را صیقل می دهد و آن را به طور یکنواخت صاف می کند.
 • برطرف کننده و برطرف کننده ترک های روی سطح بتن می باشد.
 • لبه های باقیمانده را که پس از پاشش بتنی روی سطح باقی می مانند ، بر می دارد.
 • سطح بتن را فشرده و فشرده کنید.
 • این اجازه می دهد تا شن و ماسه بزرگتر جذب بتن شوند و در نهایت سطح بهتری به دست آورند.
 • کف پوش اپوکسی سطوح فضاهای بزرگ و جادار مانند سالن های بدنسازی ، فرودگاه ها و نمایشگاه ها.
 • بالا و پایین و زبری و منافذ باقی مانده بر روی سطوح بتنی را از بین ببرید.
خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

انواع ماله برقی و قیمت کفپوش اپوکسی :

استفاده از پیشرانه های مختلف برای پیش بردن ماله قدرت دلیل انواع مختلف این ماله است. ماله برقی می تواند مانند موتور بنزینی یا دیزلی یا موتور الکتریکی

کار کند. ماله های برقی بر اساس سه بعد اصلی ابعاد ، سوخت و سرنشین طبقه بندی و مورد استفاده قرار می گیرند:

خرید کفپوش اپوکسی و ماله دستی آن :

این نوع ماله دارای دسته ای است که توسط اپراتور هدایت برای کف پوش اپوکسی می شود و اپراتور از کنار آن می گذرد. این نوع ماله در پروژه های بتنی کوچک و متوسط ​​مانند پمپ بنزین ها ، پیاده روها و پارکینگ های کلاسی استفاده می شود. استفاده از این نوع ماله بیشتر از ماله برقی سرنشین دار رایج است.

ماله برقی سرنشین دار:

این نوع ماله ها ماشین کاری می شوند و معمولاً دارای دو موتور یا ملخ هستند که اپراتور آنها را سوار کرده و به سطوح بتنی هدایت می کند. این مدل

ماله برای سازه های بزرگ که دارای حجم کاری زیاد و سطوح بزرگ و بدون درز هستند مانند فرودگاه ها و نمایشگاه ها استفاده می شود. استفاده از ماله برقی دست ساز سرعت و کیفیت کار را افزایش می دهد و به دلیل وزن اپراتور و دستگاه بر روی سطح بتنی ریخته می شود ، سطح آن صاف و صاف است.

بتن ماله پروانه ای

کف پوش اپوکسی

ماله قدرت دیزل:

برای پیشران موتور از موتورهای دیزلی استفاده می شود ، به همین دلیل به آن موتور دیزلی می گویند.

ماله قدرت بنزین:

در این مدل از بنزین برای حرکت موتور استفاده می شود که معمولاً بیشتر رایج است.

ماله برق:

از موتورهای الکتریکی برای حرکت موتور استفاده می شود.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی و اندازه ماله برقی

ماله برقی کف پوش اپوکسی بر اساس اندازه تابه در اندازه های 60 ، 75 ، 90 و 120 سانتی متر در بازار موجود است که یکی دیگر از عوامل طبقه بندی انواع ماله پروانه ای است. هر یک از این اندازه ها کاربردهای خاص خود را دارند که شامل موارد زیر است:

معمولاً ماله 60 و 75 سانتی متری برای فشرده سازی بتن فضاهای کوچک مانند راهروها و اندازه ها مناسب است.

ماله قدرت 120 سانتی متری به دلیل طول پروانه بزرگ مناسب برای پروژه های با کیفیت بالا و سطوح بزرگتر است. این ماله ها شبیه ماله های سرنشین دار هستند که به دلیل وزن زیاد باعث بیرون ریختن شیره بتن و سطوح صاف و صیقلی بتنی می شوند.

اما ماله برقی 90 سانتی متری یکی از متداول ترین و مورد استفاده ترین اندازه ها است زیرا برای استفاده در همه مکان ها مناسب است و هم عملکرد ماله 120 سانتی متری و هم عملکرد ماله 60 سانتی متری را ارائه می دهد. ماله پاور 90 سانتی متری مزایای خاص خود را دارد که آن را به یکی از محبوب ترین ماله های ایران تبدیل کرده است. مزایای ماله برقی 90 سانتی متری شامل حمل و نقل آسان و دسترسی به تجهیزات است.

انواع مختلف قطر ماله برقی  کف پوش اپوکسی معمولاً در پاورهای بدون سرنشین استفاده می شود.

کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی

ماهیتابه ماله برقی چیست؟

ماهیتابه یا ماله موتوری  کف پوش اپوکسی یک تابه فلزی و گرد با شکل محدب است. این تابه زیر ماله برقی قرار می گیرد و تیغه ماله برقی بر روی تشت ماله نصب

که آن را می چرخاند. تابه ماله برقی برای پرداخت نهایی ستون بتنی استفاده می شود. تابه ماله برقی نیز در ضخامت های مختلف و بر اساس طول پروانه 60 ، 75 ، 90 و 120 سانتی متر موجود است. متداول ترین قابلمه ماله برقی 90 سانتی متر طول دارد. این تابه ها معمولاً 14 تا 18 کیلوگرم وزن دارند و از آلیاژهای Ck 45 ، STW22 و ST52 ساخته شده اند.

نازک های قدرت

قیمت کفپوش اپوکسی نازک قدرت 2×4 ساده و یک فرنزو ممکن است در هنگام تسطیح و اتمام یک دال مسکونی کوچک ، مانند پیاده رو یا حیاط خوب عمل کند ، اما برای قرار دادن مسیرهای بزرگ و اسلب های تجاری یا صنعتی گسترده ، به تجهیزات با سرعت بسیار بیشتر و بهره وری. برای پروژه هایی با این مقیاس ، پیمانکاران معمولاً به ماله های برق تکیه می کنند ، نه تنها برای بهبود بهره وری بلکه برای اطمینان از سطح صاف و هم سطح. در اینجا مروری بر گزینه های تجهیزات شما است.

HoverTrowel- ماله قدرت بتنی

درو فگلی HoverTrowel را نشان می دهد و عملکردها و مزایای آن را توضیح می دهد.

ماله های قدم زدن پشت

ماله های پشتی برای اتمام پیاده روها و طبقه های تجاری کوچک تا وسط انبار ایده آل هستند. علاوه بر اینکه تقریباً بدون زحمت کار می کنند ، سطوح بتنی را یک سطح صاف ، سخت و با دوام می دهند. هنگام خرید ماله پشت ، مدلی که انتخاب می کنید در درجه اول بستگی به میزان مساحت مورد نیاز شما برای پوشش دارد. ماله های پشتی دارای قطر تیغه ای از 24 تا 48 اینچ هستند. واحدهای کوچکتر برای تکمیل سطوح کمتر از 1000 فوت مربع مناسب هستند.

آنها همچنین راحت تر از طریق درها جا می شوند و با موانع کار می کنند. مدلهای بزرگتر برای کفهای متوسط ​​تا بزرگ که به سرعت و کارایی بیشتری نیاز دارند ، مناسبتر است. با اکثر واحدها می توانید تیغه های جداگانه را برای شناور و تکمیل یا یک تیغه ترکیبی انتخاب کنید که بتواند هر دو عملکرد را انجام دهد.

اکثر ماله های پشتی در نسخه های گازی یا برقی عرضه می شوند و به شما امکان می دهند دستگاهی را انتخاب کنید که با منبع تغذیه موجود کار کند. دسترسی آسان به تیغه های ماله ، تنظیم سریع سطح تیغه ، دسته های قابل تنظیم در ارتفاع ، کنترل گاز ارگونومیک و تعادل مطلوب برای اتمام صاف ، از دیگر ویژگی هایی است که باید به دنبال آن باشید. تولیدکنندگان برتر شامل HoverTrowel ، MQ Whiteman ، Allen Engineering و EDCO هستند.

ماله های سواری

برای ریختن بتن های بزرگ به مساحت بیش از 6000 فوت مربع ، یک ماله قدرت سواری عملاً برای تکمیل بتن قبل از بستن ضروری است. ماله های سواری علاوه بر افزایش بهره وری ، با توجه به وزن آنها سطوح صاف تری نیز ایجاد می کنند. این دستگاه ها دارای تیغه های دوقلو با قطر 36 تا 60 اینچ هستند. همچنین می توانید از بین دستگاه های همپوشان و غیر همپوشان ، یکی را انتخاب کنید. مدل های همپوشان دارای تیغه های متقاطع هستند که برای تکمیل ماله مناسب هستند ، اما نمی توانید از آنها برای شناور استفاده کنید.

ماشین های بدون همپوشانی بین روتورها فضایی دارند ، بنابراین می توانید تابه های شناور را برای اتمام اولیه روی آنها نصب کنید و برای پایان نهایی به تیغه های ماله بروید. ماله های کوچکتر دوقلو کوچکتر با قطر 36 اینچ راحت تر مانور می دهند و پوشش مناسبی برای اسلب های کف اندازه متوسط ​​ایجاد می کنند. برای طبقه های بزرگ که به سطوح فوق العاده صاف نیاز دارند ، دو دستگاه دوچرخه سواری با قطر 60 اینچ بهترین انتخاب است. علاوه بر اندازه ، به نسبت وزن به قدرت دستگاه ، سیستم محرک (هیدرواستاتیک یا مکانیکی) ، سهولت کنترل پیچ و قابلیت دسترسی به تیغه توجه کنید..

ماله برقی بتن چیست؟

این نوع ماله برای صاف کردن سطوح بتنی استفاده می شود. تیغه های ماله برقی مورد استفاده در ماله بتنی بتنی ، که معمولاً به تیغه ماله برقی معروف است ، معمولاً با محافظ های محافظ قابل تعویض است. برای صاف کردن بتن تازه ریخته شده نمی توان از ماله برقی مخصوص ماله بتنی استفاده کرد و باید از ماله برقی استفاده کرد. در حقیقت ، هنگامی که بتن کمی سفت است ، می توان از ماله پروانه بتنی استفاده کرد. در نتیجه این ماله به راحتی و به راحتی روی بتن حرکت می کند و کار خود را انجام می دهد.

ویژگی های ماله برقی برای بتن:

 • محافظ تیغه
 • دارای تیغه های قابل تغییر
 • داشتن مدرن ترین و پیشرفته ترین درایو تیغه.
 • قابل تنظیم برای تنظیم ارتفاع اپراتور
 • در بالای محور یک کلید موتور برای جلوگیری از ایمنی وجود دارد.

معرفی ماله برقی 90 سانتی متری یا ماله هلیکوپتر:

یکی از مهمترین تجهیزات برای تکمیل و پرداخت سطح بتن ، ماله قدرت 90 سانتی متری است که به ماله 90 سانتی متری و ماله هلیکوپتر نیز معروف است. برای صاف کردن و پرداخت سطوح سیمانی و بتنی که بسیار بادوام هستند استفاده می شود. قیمت ماله پروانه 90 سانتی متری معمولاً کمی کمتر از ماله است. ماله 90 سانتی متری بخشی از ماشین آلات ساختمانی است و برای کفپوش سطوح بتنی استفاده می شود.

برای هر فضا و محیطی که کف آن با بتن مسطح پوشانده شده است استفاده می شود. این مناطق شامل کف سازی روسازی ، زمین بازی و پارکینگ است. ماله برقی یا ماله هلیکوپتر با ماله های دیگر از جمله ماله موتور ، ماله ترازو و ماله دستی در میزان بتنی که قرار است صاف باشد تفاوت دارد. این ماله معمولاً برای صاف کردن سطوح بتنی سفت و سخت استفاده می شود. این سفتی بتنی باید به گونه ای باشد که ابتدا قابل شکل گیری باشد و ماله و اپراتور داخل آن فرو نروند.

ماله کش

ماله یک مرحله برای صاف کردن سطح بتن و از بین بردن موج و دریچه های باقی مانده در آن است. روش نازک شدن باید بلافاصله پس از عمل و قبل از مشاهده آب بر روی سطح بتن انجام شود. لازم به ذکر است ماله مقاومت لغزش سطح بتن را کاهش می دهد اما مقاومت سایشی سطح را افزایش می دهد. بنابراین ، اگر مقاومت سایشی بتن نسبتاً ضروری باشد ، باید حداقل یکبار نسبت به پرداخت نهایی انجام شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست: در لغت نامه دهخدا ، تلاشی پیچیده برای نشان دادن زشتی خوب و زیبا در اعمال خود یا دیگران است.

توجه:

در عمل ، نازک شدن اگر آب ناشی از آب در سطح بتن مشاهده شد ، پایان سطح باید متوقف شود تا اینکه آب از سطح بتن بخار شود و سپس عملیات ادامه یابد. اگر شرایط رطوبت و آب و هوا به گونه ای باشد که امکان تبخیر آب خارج شده از آب در مدت زمان کوتاهی وجود نداشته باشد ، با گذاشتن لایه ای از گونی روی سطح بتن و ریختن سیمان روی سطح ، سطح سطح آب بلافاصله سطح را جذب و حذف می کند. لازم به ذکر است که سیمان اصلاً با سطح بتن تماس ندارد ، زیرا سطح بتن را تضعیف می کند.

انواع ماله کشی
 • موچین دستی
 • موچین مکانیکی

هدف از این دو روش یکسان است ، اما نحوه کار و انجام آن متفاوت است.

موچین دستی:

چرخ دستی های دستی از انواع مختلف چوب ، آلومینیوم و منیزیم ساخته شده است. کاشی های دستی آلومینیوم و منیزیم به راحتی در سطح بتن حرکت می کنند و این باعث کاهش میزان انرژی مورد نیاز می شود. چرخ های سنگ زنی فلزی برای آسیاب کردن حباب های بتنی که در ساخت افزودنی حباب استفاده می شود ، که استفاده از ماله های دیگر را در این نوع بتن غیرممکن می کند زیرا ماله به سطح بتن حباب می چسبد و باعث آسیب می شود سطح

ماله مکانیکی:

قیمت کفپوش اپوکسی در روش مکانیکی از ماله برای ماله کشی استفاده می شود. سیستم های ماله دارای یک محور عمودی ، با چندین تیغه به شکل ماله است و چرخش محور منجر به چرخش تیغه ها شده است. این حرکت دوار در تیغه ها ایجاد شده و حرکت دستگاه باعث می شود سطح بتن صاف شود

توجه:

برای اعمال شفت یا پروانه ، بتن باید کمی کوتاه شده و کمی سفت شود تا آستر پروانه به راحتی روی سطح بتن حرکت کرده و کار کند. برای تمیز کردن بتن تازه ریخته گری ، باید از کشش الکتریکی استفاده کرد و از موتور نمی توان استفاده کرد.
توجه: در بتن ، کف پروانه بیشتر از نوع موتوری است.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

انواع ماله های موتور کفپوش اپوکسی

1 نگهدارنده تیغه کف پوش اپوکسی 2) ماله کوچک 3) ماله دستی 4) ماله موتوری

چرخ دستی 

این نوع ماله پروانه ای در اندازه ها و ابعاد مختلف موجود است که به صورت دستی کنترل می شوند. در این دستگاه ، اپراتور با حرکت خود ماله خود را کنترل می کند و با ماله پروانه ای روند کفپوش را کنترل می کند.

ابعاد مختلف ماله دستی

انواع کرامبل پروانه ای در اندازه های 60 ، 90 و 120 موجود است ، اندازه مشعل پروانه ای در واقع قطر پروانه چرخان را مشخص می کند.

سوار بر ماله برقی (سرنشین دار):

بر ماله برقی سوار شوید

خرید کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.

قیمت کفپوش اپوکسی

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما