رزین اپوکسی کفپوش

رزین اپوکسی کفپوش و نکات مورد استفاده آن :

رزین های اپوکسی اکنون در بسیاری از فروشندگان متخصص و در بیشتر فروشگاه های DIY موجود است. انتخاب معمولاً هنگام سفارش از طریق اینترنت حتی بیشتر می شود ، جایی که اغلب می توانید این مواد را با بهترین قیمت تهیه کنید. آنلاین احتمالاً بیشترین انتخاب انواع باکیفیت محصول را برای همه زمینه های ممکن کاربرد در بسیاری از فروشندگان پیدا کرده اید.

اگر تازه کار با رزین های اپوکسی را شروع کرده اید ، این واقعیت که بسیاری از اجزای اپوکسی دقیقاً ارزان نیستند ممکن است شما را از این کار منصرف کند. اما این دلیل نمی شود که شما همیشه به دنبال ارزان ترین پیشنهادات باشید. به هر حال ، انواع کالاهایی که به ویژه قیمت پایین ارائه می شوند ، گاهی اوقات می توانند از چنان کیفیت مطلوبی برخوردار باشند که امتیازات رضایتمندی شما را از بین برده و باعث بی انگیزگی شما می شوند ، نیازی به گفتن نیست که می تواند کار شما را به طور کامل خراب کند.

بعضی از محصولات همچنین ممکن است حاوی حلال هایی برای سلامتی خطرناک باشند که در طی فرآیند تبخیر می شوند. ممکن است پیش از فرایند پخت مواد شما به طور کامل درمان نشود یا مخلوط کردن آنها مشکل باشد. برخی از رزین های ارزان قیمت با شفافیت شفاف و شفاف خود تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، اما در هنگام پردازش کمی مایل به زرد هستند. این رنگ مایل به زرد نامطبوع بعداً با کمی نور خورشید قابل تشدید است.

رزین اپوکسی کفپوش اپوکسی و خصوصیات این محصول

زمینه های کاربردی برای ریخته گری رزین

 • ریخته گری انواع قالب ها
 • تولید جواهرات رزین اپوکسی
 • قطعات قالب بندی شده در زمینه ساخت مدل
 • مبلمان مانند میز رزین اپوکسی و رودخانه رزین
 • پر كردن تركها و چاله ها در چوب
 • کف رزین اپوکسی در محل زندگی یا کف گاراژ

رزین های اپوکسی با ویسکوزیته بالا / رزین های لمینیت

بسیاری از رزین های اپوکسی ضخیم تر و بسیار چسبناک یا متوسط ​​چسبناک با قوام سخت خود یادآور عسل هستند. از انواع محصولات این دسته اغلب به صراحت در تجارت به عنوان رزین لمینیت یا رزین اپوکسی یاد می شود و به ویژه برای پوشش سطوح مناسب است.

با این حال ، آنها همچنین می توانند برای انجام پروژه هایی در زمینه هنر رزین و ژئودهای رزین مورد استفاده قرار گیرند. با رزین های بسیار چسبناک قطعاً باید دستورالعمل های سازنده در مورد حداکثر ضخامت لایه مرحله کار را جدی بگیرید. در بسیاری از موارد ، برای پردازش بدون مشکل نباید از ضخامت لایه 1 تا 2 سانتی متر بیشتر شود.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

اطلاعات در مورد ویسکوزیته های مختلف:

ضخامت لایه

لایه های ضخیم تر می توانند به راحتی با انواع مختلف رزین با ویسکوزیته کم ریخته شوند. از آنجا که این رزین در حین پخت گرم نمی شود ، می توان لایه های ضخیم تری را نیز ریخت. با دمیدن آرام با خشک کن هوای گرم یا مشعل مناسب Bunsen می توانید حباب های هوا را از لایه رزین اپوکسی مایع پاک کنید.

رزین چسبناک بیشتری مانند رزین لمینیت نباید ضخیم تر از حدود 1 سانتی متر ریخته شود. به دلیل قوام بسیار چسبناک ، بلند شدن و فرار کردن حباب های هوا در مواد بسیار دشوار است.

زمان پردازش

یک عامل بسیار مهم در هنگام کار با رزین های اپوکسی به اصطلاح زمان پردازش است. برخی از افراد به آن زندگی دیگ یا زمان باز نیز می گویند. این اصطلاحات برای توصیف بازه زمانی استفاده می شود که رزین پس از مخلوط کردن دو جز components (رزین و سخت کننده) می تواند پردازش شود.

در یک نقطه خاص ، سرانجام فازی ایجاد می شود که در طی آن رزین ضخیم تر و چسبناک تر می شود. در این مرحله ، دیگر نباید پردازش شود (مگر در موارد خاص) ، زیرا به خودی خود به سطح صاف تراز نمی شود و نمی توان آن را به صورت همگن رنگ آمیزی کرد.

زمان بهبودی

زمان پخت رزین اپوکسی به عنوان بازه زمانی تعریف می شود که پس از آن پس از مخلوط کردن اجزا ، به یک حالت سختی و دوام مطلق رسیده است. معمولاً زمان پخت نیز به زمان پردازش مربوط می شود: اگر زمان پردازش کوتاهی داشته باشد ، رزین معمولاً حتی پس از مدت زمان نسبتاً کوتاهی کاملاً پخته و سفت می شود.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

تفاوت محصولات مختلف از نظر زمان پردازش چقدر است؟

محصولاتی که مدت کار آنها تقریباً کوتاه است و حدوداً 20 دقیقه تا 1 ساعت است باید پس از حدود 24 ساعت کاملاً درمان شوند.
محصولاتی که مدت کار آنها حداکثر 12 ساعت است ، امکان پردازش و تأثیرات پیچیده تری را دارند ، اما برای پخت کامل به 1 هفته هم نیاز دارند.

رزین کاردستی

خصوصیات رزین اپوکسی در یک نگاه

در سال های اخیر ، حجم تولید و فروش رزین های اپوکسی جهش و افزایش یافته است. این مسئله به کمترین دلیل این واقعیت نیست که افراد بیشتری از خصوصیات بی نظیر این ماده خاص اطلاع دارند.

مزایای فوق العاده رزین اپوکسی

بسیاری از افرادی که برای اولین بار در مورد آن می شنوند یا می خوانند این س themselvesال را از خود می پرسند: رزین چیست؟ با ذکر خواص ویژه آن به بهترین وجه می توان به این سوال پاسخ داد. خواص ذکر شده در زیر پس از اختلاط و پخت به حالت کاملاً پخته شده اشاره دارد. بسته به تولید کننده و محصول ، ممکن است تا حدوداً پس از یک هفته به این حالت نرسید. به طور کلی اطلاعات دقیق تر در این مورد را می توانید در دستورالعمل های سازنده مستقیماً روی بسته بندی اجزای خود بیابید. گاهی اوقات خیلی زودتر به نظر می رسد گویی رزین ریخته گری کاملاً خوب شده است.

رزین اپوکسی کفپوش

رزین اپوکسی کفپوش

با این حال ، در بسیاری از موارد ، تغییر شکل شیمیایی بسیار بیشتر از حد انتظار طول می کشد. با این حال ، پس از تکمیل فرآیند پخت ، خواص مثبت زیر تقریباً در مورد تمام محصولات اعمال می شود:

تقریباً دوام مطلق

سطح کاملاً پخته شده رزین اپوکسی با کیفیت بسیار مقاوم و مقاوم در برابر سایش است. این ماده بدون تغییر شکل از نظر مکانیکی بسیار محکم است. همچنین مقاوم در برابر اسید است و در برابر خوردگی حساس نیست. بنابراین ، از رزین با کیفیت بالا به عنوان روکش مقاوم در برابر برش برای میز کار آشپزخانه نیز استفاده می شود.

معایب احتمالی استفاده از رزین اپوکسی

اگرچه خواص مثبت رزین های اپوکسی بیشتر از معایب آنها است ، البته برخی از جنبه های منفی این ماده نیز وجود دارد:

 1. با رزین اسید بسیار غلیظ کاملاً در برابر اسید مقاوم نیست
 2. ماده اولیه مایع ممکن است در برخی از افراد پس از تماس با پوست باعث آلرژی و یا بثورات شود
 3. بعضی از محصولات در برابر نور ماورا بنفش کاملاً سبک نیستند و ممکن است زرد باشند
 4. ز بین بردن رزین که قبلاً بهبود یافته آسان نیست.
epoxy resin

رزین اپوکسی کفپوش

سمی بودن رزین های اپوکسی

رزین مایع و سخت کننده مربوطه حاوی موادی هستند که نباید مستقیماً روی پوست قرار گیرند. تماس مستقیم پوست از طریق اجزای موجود در حالت خام آنها می تواند (مانند بسیاری از مواد دیگر در زندگی روزمره) تا حدی باعث تحریکات پوستی یا حتی واکنش های آلرژیک شود. به طور کلی ، ما توصیه می کنیم که همیشه به پروژه هایی با رزین اپوکسی فقط در اتاق هایی با تهویه مناسب مراجعه کنید. علاوه بر این ، شما همیشه باید از چشم های خود با عینک محافظ مناسب محافظت کنید و در حالت ایده آل از ماسک تنفسی با فیلتر نیز استفاده کنید. دستورالعمل های ایمنی مربوط به تولید کننده روی بسته بندی باید رعایت شود.

 اقدامات محافظتی هنگام کار با رزین اپوکسی

 • از عینک محافظ استفاده کنید (که چشم ها را کاملا محصور می کند)
 • لباس قدیمی با آستین بلند و پا (یا کت و شلوار محافظ) بپوشید
 • فقط در یک اتاق با تهویه مناسب کار کنید
 • از دستکش نیتریل آسیب ندیده استفاده کنید
 • از ماسک تنفسی با فیلتر یکپارچه استفاده کنید
 • هنگام مخلوط کردن اجزا ، ظرف را کاملاً لبه پر نکنید ، در غیر این صورت هنگام مخلوط کردن ، مخلوط به راحتی روی لبه می ریزد.
epoxy resin

رزین اپوکسی کفپوش

چگونه می توان رزین اپوکسی رنگ آمیزی کرد؟

رزین های اپوکسی معمولاً بی رنگ و کاملاً شفاف هستند. به همین دلیل است که آنها اغلب برای برنامه هایی که اشیا or یا کالاهای جمع آوری شده در رزین ریخته می شوند ، استفاده می شوند. اما از رزین شفاف نیز اغلب برای ساخت آکواریوم یا تراریوم ساخته شده خود استفاده می شود. با این وجود ، بسیاری از برنامه های قابل تصور دیگر وجود دارد که ممکن است بخواهید رزین را برای آنها رنگ آمیزی کنید.

رزین

کدام رنگ ها برای رنگ اپوکسی مناسب هستند؟
انواع مختلف زیر برای رنگ آمیزی رزین مناسب است:

 • رنگدانه های رنگی پودر شده
 • جوهرهای الکلی
 • کنسانتره های رنگی به صورت مایع است
 • رنگ های ایربراش

از رنگهای حاوی آب استفاده نکنید. آب موجود در رنگها می تواند از بهبود کامل رزین اپوکسی جلوگیری کند یا اثرات نامطلوب دیگری بر روی رزین ایجاد کند.

همیشه هنگام رنگ آمیزی رزین اپوکسی ارزش خرید محصولات با کیفیت بالا را دارد. فقط در صورتی که از کیفیت مناسبی برخوردار باشند ، به دلیل استحکام سبک می توانند در طولانی مدت چشمگیر باشند. به سختی می توان چیزی را آزار داد تا اینکه کم رنگ شدن یک اثر هنری کوچک ساخته شده از رزین اپوکسی ، فقط چند هفته پس از تولید ، آزاردهنده باشد.

کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.
کفپوش اپوکسی  کفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما