زمان مطالعه: 6 دقیقه

واترپروف

واترپروف و کفپوش اپوکسی :

عایق رطوبتی فرایند ساختن یک شیء یا سازه ضد آب یا مقاوم در برابر آب است ، به طوری که تحت تأثیر آب قرار می گیرد یا در شرایط خاص در برابر نفوذ آب مقاومت می کند. چنین مواردی ممکن است در محیط های مرطوب یا زیر آب تا اعماق مشخص استفاده شود.

مقاوم در برابر آب و ضد آب اغلب به نفوذ آب در حالت مایع و احتمالاً تحت فشار اشاره دارد ، در حالی که اثبات مرطوب به مقاومت در برابر رطوبت یا رطوبت اشاره دارد. نفوذ بخار آب از طریق یک ماده یا ساختار به عنوان نرخ انتقال بخار رطوبت (MVTR) گزارش می شود.

بدنه قایق ها و کشتی ها زمانی با استفاده از تار یا زمین ضد آب می شدند. اقلام مدرن ممکن است با استفاده از پوشش های ضد آب یا با درزگیری درزها با واشر یا حلقه های ضد آب ضد آب شوند.

از عایق رطوبتی در رابطه با سازه های ساختمان (مانند زیرزمین ، عرشه یا مناطق مرطوب) ، کشتی های آبی ، بوم ، لباس (بارانی یا چادر) ، دستگاه های الکترونیکی و بسته بندی کاغذی (مانند کارتن مایعات) استفاده می شود.

عایق رطوبتی یا  واترپروف

در ساخت و ساز ، ساختمان یا سازه ای با استفاده از غشاها و روکش ها برای محافظت از محتویات و یکپارچگی سازه ضد آب می شوند. ضد آب بودن پوشش ساختمان در مشخصات ساختمان در 07 – حفاظت حرارتی و رطوبت در MasterFormat 2004 ، توسط موسسه مشخصات ساخت و ساز ذکر شده است ، و شامل مصالح سقف و ضد آب است.

ساختمان سازی و واترپروف

در ساختمان سازی ، عایق رطوبتی یک جنبه اساسی در ایجاد پوشش ساختمان است ، که یک محیط کنترل شده است. مواد پوشش سقف ، نمای جانبی ، فونداسیون و همه نفوذهای مختلف از طریق این سطوح باید ضد آب و گاهی ضد آب باشند.

مواد سقف عموماً طوری طراحی شده اند که در برابر آب مقاوم بوده و از سقف شیب دار آب بیرون می ریزند ، اما در برخی شرایط مانند آبگیری یخ و سقف های مسطح ، سقف باید ضد آب باشد. انواع مختلفی از سیستم های غشایی ضد آب در دسترس هستند ، از جمله کاغذ نمدی یا کاغذ قیر با آسفالت یا قیر برای ساخت سقف ، سایر عایق های قیری ، لاستیک EPDM اتیلن پروپیلن دین ، ​​هیپالون ، پلی وینیل کلراید ، سقف مایع و موارد دیگر.

دیوارها تحت آب ایستاده قرار نمی گیرند و غشاهای مقاوم در برابر آب که به عنوان روکش خانه استفاده می شوند ، به اندازه ای متخلخل هستند که اجازه خروج رطوبت را می دهند. دیوارها همچنین دارای موانع بخار یا موانع هوایی هستند. عایق رطوبتی یکی دیگر از جنبه های ضد آب است. دیوارهای بنایی برای جلوگیری از افزایش رطوبت با یک دوره مقاوم در برابر رطوبت ساخته شده اند و بتن در پایه ها باید مقاوم در برابر رطوبت یا ضد آب با روکش مایع ، غشای ضد آب زیرزمین (حتی زیر کف اسلب بتنی که معمولاً از ورقه های پلی اتیلن استفاده می شود) باشد.

واترپروف

خرید کفپوش اپوکسی

انواع عایق های زیرزمینی

مخزن: این ضد آب است که در مواردی استفاده می شود که ساختار زیر زمین به طور مداوم یا دوره ای در سطح آب نشسته است. این باعث ایجاد فشار هیدرواستاتیک بر غشا و ساختار می شود و نیاز به محصور شدن کامل ساختار زیرزمین در یک غشای مخزنی ، زیر اسلب و دیوارها دارد.

عایق رطوبتی:

این عایق رطوبتی است که در آن سطح آب پایین تر از ساختار است و پر کننده خوب تخلیه آزاد وجود دارد. غشاء تنها با ریزش آب و ورود بخار آب بدون فشار هیدرواستاتیک سروکار دارد. به طور کلی ، این یک غشای ضد رطوبت (DPM) را به دیوارها با پلی اتیلن DPM در زیر اسلب وارد می کند. با دارا بودن درجه بالاتر DPM ، می توان با انتقال دیواره دیوار با کیفیت بالاتر به پلی اتیلن اسلب زیر پایه ، به جای قرار گرفتن در قسمت پایینی ، حفاظتی در برابر فشار هیدرواستاتیک کوتاه مدت به دست آورد.

مزایای واترپروف:

تنوع گزینه ها

بسته به میزان آسیب آب یا ترجیح مالک ، سیستم های ضد آب را می توان در داخل یا خارج از منزل نصب کرد. همچنین اگر نمی خواهید برای استخدام پیمانکار هزینه اضافی انجام دهید ، گزینه های DIY (خودتان انجام دهید) موجود است.

ارزش املاک

عایق رطوبتی ارزش خانه شما را افزایش می دهد ، که بزرگترین مزیت است. این سیستم از نفوذ رطوبت ناخواسته به دیوارهای شما جلوگیری می کند و در نتیجه باعث رشد کپک می شود. کپک می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد. همچنین از آسیب های ناشی از نشت آب جلوگیری می کند که می تواند تمامیت ساختاری خانه شما را خراب کند. رطوبت همچنین باعث زنگ زدگی فلزات و پوسیدگی چوب می شود.

همانطور که می دانید مناطق زندگی ناسالم و پایه های ضعیف بر ارزش املاک خانه شما تأثیر می گذارد. همچنین ، سیستم های ضد آب می توانند محوطه زیرزمین را باز کرده و در نتیجه میزان مساحت خانه شما را افزایش دهند. این امر همچنین به افزایش ارزش خانه شما در بازار کمک می کند.

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

آجر ضد آب

عایق رطوبت آجر به آب بندی ترک ها و نشت آب کمک می کند ، علائم نامرتب را پنهان می کند و همچنین با استفاده از کاشی های موزاییک چین پوشش زیبایی را ارائه می دهد.

در زیر چند مرحله برای عایق رطوبت شرط آجر ذکر شده است:

  • در مرحله اول ، زباله ها را از بین می برد و کل سطح را تمیز می کند.
  • در مرحله دوم ، raddo آب ، مواد شیمیایی و سیمان را روی سطح بمالید.
  • سوم ، کاشی های موزاییک چین را گذاشته و آنها را تعمیر کنید.

خرید کفپوش اپوکسی شیمیایی پلی اکریلیک

این یکی از طیف های برتر راه حل های ضد آب است. ابتدا ، محلول شیمیایی پلی اکریلیک تهیه می شود که برای آب بندی شکستگی یا نشتی روی دیوار و تراس مورد استفاده قرار می گیرد که یک پایه ضد آب قوی و همچنین محافظت و حفظ استحکام هر سازه است. این کار توسط یک تیم حرفه ای آموزش دیده انجام می شود. شما باید مطمئن شوید که از محصولات با کیفیت بالا برای این روش استفاده می شود.

در این نوع ضد آب باید محل را تمیز کنید ، سپس ترک ها را با پوشش شیمیایی پلی اکریلیک ببندید. مرحله نهایی این است که دو لایه از مواد شیمیایی پلی اکریلیک با سیمان سفید روی سطح قرار دهید.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

تعمیر سقف پیش از موسم بارندگی

تعمیر سقف پیش از موسم برای ساختمانها و سازه هایی که نشت یا آسیب دیده اند و همچنین سازه های جدید برای جلوگیری از نشت در آینده ایده آل است. این فرایند به حفظ عمر و کیفیت ساختمان کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که به دلیل بارندگی هیچ آسیبی به ساختمان وارد نمی شود. می توانید این روش را سالی یکبار امتحان کنید.

انواع مختلف عایق رطوبتی

در حالی که انواع مختلفی از مواد ضد آب وجود دارد ، اما همه آنها برابر نیستند. برای بسیاری از افراد ، پلی اورتان بهترین گزینه خواهد بود. این مزایای بی شماری را ارائه می دهد و بسیاری از آنها با جایگزین ها موجود نیست. بنابراین ، قبل از سرمایه گذاری در وقت یا پول خود ، باید تا آنجا که می توانید در مورد این نوع عایق رطوبتی اطلاعات کسب کنید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که می توانید بهترین مواد را برای نیازهای خاص خود پیدا کنید. این ماده غشای ضد آب بدون درز را ارائه می دهد.

این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. علاوه بر این ، این ماده ضد آب تمام ترک های مویرگی را پر می کند. این می تواند جذب آب بتن را کاهش دهد. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که این ماده سطح بالایی بتن را سفت می کند.

این کار را با نفوذ بسیار عمیق به سطح انجام می دهد. در اینجا برخی خطرات وجود دارد. باید درک کنید که این ماده می تواند خطرناک باشد. اگر این ماده پوست شما را لمس کند ، این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی نامطلوبی روی سلامتی خود داشته باشید. آنها ممکن است کوتاه مدت یا بلند مدت باشند. در عین حال ، هنگام تنفس می توانند خطرناک باشند. اجازه دادن به یک فرد حرفه ای برای فرایند درخواست مناسب است.

در غیر این صورت ، خود را در معرض خطر قرار خواهید داد. از غشای مایع پلی اورتان می توان برای اهداف زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال ، می تواند ضد آب را به عرشه های عابر پیاده ، مخازن آب ، حوضچه ها ، بالکن ها ، سقف ها ، پل ها ، عرشه های پارکینگ و موارد دیگر اضافه کند. این یک ماده بسیار متنوع است که می تواند برای بسیاری از برنامه ها استفاده شود.

واترپروف و کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما