زمان مطالعه: 6 دقیقه

کفپوش بامبو

کفپوش اپوکسی از نوع بامبو :

از بامبو به دلیل شباهت های ظاهری آن با چوب های جنگلی واقعی به عنوان جایگزین کف پوش استفاده شده است. تولیدکنندگان و فروشندگان کف بامبو باعث تقویت مقاومت ، دوام ، سازگار با محیط زیست و مقاومت طبیعی در برابر حشرات و رطوبت می شوند. سختی کفپوش سنتی بامبو از 1180 (افقی گازدار) تا حدود 1380 (طبیعی) است ، در حالی که تکنیک های جدید تولید شامل کف بامبو رشته ای رشته ای با استفاده از آزمون سختی Janka از 3000 تا بیش از 5000 است.

ساخت کفپوش بامبو

اشکال مختلف کف پوش اپوکسی بامبو وجود دارد. هر یک از آنها در فرایند تولید متفاوت است و اساساً بر اساس قدرت اقتصادی و ترجیحات محلی متفاوت است.

رایج ترین شکل ، به ویژه در جنوب شرقی آسیا ، از ساقه های نازک بامبو استفاده می کند که تا حد ممکن صاف بریده می شوند. آنها به طول های مشابه بریده می شوند و می توانند رنگ آمیزی ، لاک زده یا به سادگی همانطور که هست استفاده شوند.

سپس آنها را به تیرهای چوبی یا قطعات بزرگتر ساقه بامبو میخ می زنند. این فرم باعث ایجاد فضای بیشتر بین هر یک از ساقه های بامبو می شود. صافی و تنگی تأکید نشده است. این روش معمولاً در خانه های چوبی استفاده می شود ، در نتیجه گردش هوا بهتر است خصوصاً در ماه های گرم تابستان.

خرید کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی تولید شده بامبو که معمولاً در بازارهای آمریکای شمالی یافت می شود بسیار پردازش شده است. کف پوش اپوکسی بامبو معمولاً با برش دادن تیرهای بالغ بامبو یا قلمه زدن به صورت نوار ساخته می شود. طول این قلمه ها به صورت ضربدری است و بسته به عرض مورد نظر به صورت نوارهایی برش داده می شوند. پوست و گره های خارجی برداشته می شود. برای حذف نشاسته و قندها نوارهای بامبو را در محلول اسید بوریک یا آهک می جوشانند.

سپس بامبو خشک و نقشه برداری می شود.

Epoxy Flooring

خرید کفپوش اپوکسی

رنگ کفپوش بامبو

رنگ طبیعی بامبو شبیه چوب راش است. اگر رنگ تیره ای شبیه به بلوط مورد نظر باشد ، بامبو فرایند کربن سازی بخارپز را تحت فشار و گرمای کنترل شده طی می کند. فرآیند کربن سازی می تواند سختی نهایی کف را در مقایسه با بامبو غیر کربنیزه به طور قابل توجهی کاهش دهد و آن را نرم تر از برخی کاج ها و نرم تر از بلوط قرمز معمولی کند.

بیشتر کفپوش اپوکسی های بامبو از چسب اوره-فرمالدئید (UF) در فرآیند لمینیت استفاده می کنند. اگرچه استفاده از رزین های UF ، که ترکیبات آلی فرار (VOC) منتشر می کنند ، برای کیفیت هوای داخل بدن مضر است ، اما کفپوش بامبو در مقایسه با مواد دیگر ، مانند تخته خرده چوب ، از مقدار نسبتاً کمی استفاده می کند. محصولات کفپوش بامبو که از استفاده از فرمالدئید جلوگیری می کنند ، از جمله برخی از آنها که در فهرست GreenSpec ذکر شده است ، موجود است. سپس پانل ها تحت فشار حرارتی قرار می گیرند تا چسب بهبود یابد. سپس تخته های ترمیم شده ، برنامه ریزی ، سنباده زده و آسیاب می شوند. در آخر یک لاک اشعه ماورا بنفش روی تخته ها زده می شود.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

مشخصات کفپوش بامبو

کفپوش اپوکسی ساخته شده از بامبو به طور معمول در تخته هایی با جهت عمودی یا دانه ای افقی در دسترس قرار می گیرند. در کف ی سازنده به صورت عمودی بر روی باریکترین لبه خود قرار می گیرند و سپس ورقه ورقه را به سمت دیگر فشار می دهند.

این اثر ظاهری آراسته و تقریباً یکنواخت به سطح تخته کف تمام شده دارد. در کف های افقی بامبو ، تخته های چوبی در جهت افقی ، روی وسیع ترین لبه خود چیده می شوند و سپس با استفاده از یک سیستم ورقه ورقه فشار بالا ، با قطعات مجاور در کنار هم قرار می گیرند. گره های مشخصه بامبو در سطح افقی تمام شده قابل مشاهده هستند.

قفل کردن کف بامبو ساده ترین نصب است. تخته های کف جداگانه دارای اتصالات بهم پیوسته ای هستند که دقیقاً در جای خود قرار می گیرند. با ترکیب تراز و رنگ تابلوها می توان سبک های مختلفی را ایجاد کرد.

کف پوش اپوکسی بامبو بافته شده کاملاً راحت با روکش شفاف ترمیم می شود ، اما استفاده از لکه در محل می تواند چالش برانگیز باشد.

اثرات زیست محیطی خرید کفپوش اپوکسی بامبو

بامبو یک منبع سازگار با محیط زیست و بسیار تجدیدپذیر از مواد است. به عنوان چمن ، بامبو خیلی سریعتر از چوب رشد می کند. Moso Bamboo گونه اصلی است که برای تولید کف و تخته سه لا مورد استفاده قرار می گیرد. بامبو Moso می تواند در عرض 24 ساعت و 119 سانتی متر (47 اینچ) و در 40 تا 50 روز ارتفاع 24 متر (79 فوت) رشد کند. حدود 3-5 سال طول می کشد تا بامبو به بلوغ کامل برسد.بلوغ چوب های سخت سنتی ممکن است 20–120 سال طول بکشد.

نحوه برداشت درخت بامبو

بامبو را می توان بدون نیاز به کاشت مجدد برداشت کرد زیرا سیستم ریشه هنگام برداشت دست نخورده باقی می ماند. ساختار ریشه ریزوم توانایی نگه داشتن خاک را دارد و از فرسایش جلوگیری می کند. ساختارهای ریشه ریزوم ساقه های افقی هستند که در زیر سطح رشد می کنند و به تولید مثل رویشی گیاه کمک می کنند. گیاهان دارای ریزوم استعمار می کنند یا به صورت جانبی گسترش می یابند.در ایالات متحده آمریكا ، قانون Lacey اخیراً مسئولیت در تهیه منابع الوار را تقویت كرد. با این حال اجرای قانون هنوز مورد سوال است.

بامبو در پنج سال به بلوغ می رسد که بهترین سن برای برداشت است.  در یک جنگل برداشت پایدار سالانه فقط 20٪ از جنگل برداشت می شود که اجازه می دهد 100٪ در یک دوره پنج ساله برداشت شود. در محیط طبیعی خود به آبیاری ، سموم دفع آفات و کود احتیاج نخواهد داشت.

بامبو آفات کمی دارد بنابراین نیازی به آفت کش نیست. بامبو دارای گواهینامه استانداردهای شورای نظارت بر جنگل (FSC) معیارهای پایداری محیط زیست و مسئولیت اجتماعی را برآورده می کند و چندین محصول کفپوش با این گزینه در دسترس است.  بامبو می تواند تا 70٪ بیشتر از یک جنگل چوب سخت در هر سال کربن را جدا کند. همه این عوامل اثر کربن را پایین نگه می دارند.

Epoxy Flooring

کفپوش اپوکسی

نگهداری از کفپوش بامبو بعد خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی بامبو مانند اکثر کف پوش اپوکسی چوب سخت ، کف بامبو نیز باید با دقت رفتار شود. هنگام پاک کردن ، بهتر است از پاک کننده گرد و غبار استفاده کنید تا گرد و غبار و آلودگی آن پاک شود. می توان از جاروی موی سفت برای از بین بردن آلودگی های لجباز بیشتر از شکاف کف استفاده کرد. از کف زدن با مرطوب در کف پوش بامبو خودداری شود. در مواقعی که لازم است کف را بشویید ، کاملاً موتور را بیرون بکشید تا از انتشار آب اضافی روی زمین جلوگیری کند.

شوینده های تمیزکننده باید بررسی شوند تا قبل از افزودن به آب شستشو ، از ایمن بودن آنها برای کف سخت چوب اطمینان حاصل شود. بسیاری از مواد شوینده حاوی ماده اپیلاسیون هستند که رنگ کف را کمرنگ کرده و یک فیلم لعاب را پشت سر می گذارد.

کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.

کفپوش اپوکسی  کفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما