زمان مطالعه: 6 دقیقه

کفپوش سرامیکی چیست؟

مقاله ای در مورد کفپوش سرامیکی :

اگر به این فکر کرده اید که کف خود را با کاشی و سرامیک دوباره کاری کنید یا سرامیک را در طراحی صفحه اصلی قرار دهید ، با کارشناسان معتبر کاشی ما در مورد شروع امروز صحبت کنید.

کاشی ها به طور کلی از مخلوط آب ، شن و خاک رس ساخته می شوند.

با این حال ، فضای بین کاشی ها ، معروف به “دوغاب” ، با مخلوط جداگانه ای از آب ، شن و ماسه و “سیمان” مانند مواد پر شده است. در برخی از تاسیسات ، دوغاب کاشی به جای سیمان از اپوکسی ساخته می شود.

کاشی و سرامیک بسیار متنوع است و گزینه های بی شماری از سنگ طبیعی گرفته تا رنگ های ثابت در اندازه های مختلف بسیار متنوع است. همانطور که ممکن است در هنگام جستجوی کاشی و سرامیک پیدا کرده باشید ، بسیاری از طرح های جالب وجود دارد که با کاشی و سرامیک ایجاد می شوند. در اینجا ما چند روند کاشی و سرامیک را بررسی می کنیم.

نحوه ساخت کفپوش سرامیکی

بیایید از همان ابتدا شروع کنیم: کاشی و سرامیک چیست و این نوع کفپوش از چه ساخته شده است؟

در دنیای باستان ، سرامیک ها صرفاً موادی بودند که از خشت ساخته شده اند ، مانند ظروف سفالی. یک نمونه سنتی ظروف سفالی است که در نتیجه پخت یا “شلیک” خاک رس در کوره در دمای پایین – 1400 درجه فارنهایت خنک ، در مقایسه با بیش از 2300 درجه برای پرسلن!

در دنیای مدرن ، پیشرفت های تکنولوژیکی تعریف اصطلاح را گسترش داده اند. امروزه از موادی به نام “سرامیک پیشرفته” استفاده می شود تا از ایمپلنت های پزشکی گرفته تا آهن ربا یخچال ساخته شود!

کفپوش سرامیکی

کفپوش سرامیکی

تخت های ملات

بستر ملات لایه نازکی از ملات سیمان است که روی کف طبقه ریخته می شود و با تقویت کننده مش تعبیه شده است. تخت ملات مانند گذشته معمول نیست ، گرچه هنوز هم در تاسیسات کف دوش به طور گسترده استفاده می شود. هنوز هم ، آنها گزینه خوبی برای زیرسازی بیش از کفهای زیر طبقه با نقص کوچک یا کاملاً هم سطح نیستند. تخت های ملات به مهارت و زمان زیادی نیاز دارند و ممکن است برای همه DIY ها مناسب نباشد.

آنها همچنین سنگین هستند ، که ممکن است در بعضی از خانه ها مشکل ساز شود.

کفپوش سرامیکی

کفپوش سرامیکی

دال بتنی

یک دال بتنی زیرسازی خوبی برای کاشی و سرامیک کف ایجاد می کند ، زیرا شبیه پایه های ملات جامد است که قبلا استاندارد نصب کاشی و سرامیک بود. با این حال ، دال باید صاف ، کاملاً سطح و در معرض ته نشینی یا بالا رفتن باشد. باید توجه داشته باشید که روی اتصالات انبساطی دال کاشی نریزید ، که منجر به ترک خوردن ملات و شکسته شدن کاشی می شود.

برای تعیین اینکه کف موجود صاف است ، یک صاف بر روی سطح حرکت دهید. نقاط کم و زیاد را علامت گذاری کنید. نقاط کم را با یک ترکیب تسطیح پر کنید و نقاط بلند را با آسیاب یا سنگ مالش خرد کنید.

ترک هایی که در بتن ایجاد می شوند روی کاشی های شما تأثیر می گذارند. اگر کاشی را روی دال بتنی می گذارید ، نصب یک غشای جداکننده روی بتن را برای جدا کردن کاشی از بتن در نظر بگیرید تا از کاشی های شما در برابر شیفت بتن محافظت کند.

غشاهای اتصال دهنده به کف چوبی یا بتونی متصل می شوند. صورت ممکن است شامل یک ماده مشبک باشد که پیوند محکمی به کاشی ایجاد می کند و فضای هوایی بین کاشی و کف را فراهم می کند تا کاشی ها بتوانند به طور مستقل حرکت کنند ، شکستگی های تنش را محدود می کند.

کفپوش سرامیکی

کفپوش اپوکسی

غشاها

برای نصب هایی که کف زیر سطح آن بدون عیب است ، می توانید از غشایی به عنوان لایه زیرین استفاده کنید. این ورق های نازک و سبک از پلی اتیلن جایگزین صفحه پشتی هستند و برش و نصب آنها بسیار آسان تر است. غشا inها در بستری از ملات نازک قرار می گیرند و توسط لایه دیگری از مجموعه نازک که کاشی ها درون آن قرار می گیرند ، پوشانده می شوند. برخی از غشاها برای مقاومت بیشتر حاوی پارچه های تقویت کننده هستند.

از غشای جداسازی ترک می توان برای جداسازی کاشی از ترک خوردگی جزئی کف طبقه در داخل استفاده کرد ، در حالی که از غشاهای جداکننده برای جدا کردن کاشی از کف کف استفاده می شود. غشاهای کاهش دهنده صدای باند باعث انتقال صدا می شوند ، مانند قدم ها ، اشیا dropped افتاده و صداهای منتقل شده از هوا مانند صدا.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

انواع کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک سه نوع مختلف دارد که می توانید کاشی های لعاب دار ، کاشی های دیواری و کاشی های کف را انتخاب کنید. جوانب مثبت و منفی هر کدام چیست و کدام یک برای شما مناسب است؟ برای یافتن بهترین تطابق ، مقایسه های زیر را بررسی کنید.

کاشی و سرامیک لعاب دار

کاشی های لعاب دار با روکش محافظ پوشانده می شوند که می تواند از مات تا براق متفاوت باشد. اتمام مات برای طرح های سنگ طبیعی بسیار مناسب است و برای بیشتر کاربردها توصیه می شود. کاشی و سرامیک های براق در پایان شیک هستند و به فضایی جلوه ای صیقلی داده می شوند – بدون استفاده از جناس. اتمام براق برای نصب در دیوار توصیه می شود.

کاشی دیوار

از کاشی های دیواری در دوش ، کف عقب و دیوارهای برجسته استفاده می شود ، تا چند کاربرد را نام ببرید. با انواع طرح های کاشی ، کاشی های دیواری می توانند یک عنصر طراحی چشمگیر به یک اتاق اضافه کنند. همچنین اندازه آنها با کاشی های کف مشابه است.
کاشیهای کف. همانطور که در بالا ذکر شد ، کاشی های کف بیشتر در قسمت مات روکش ها هستند. هنگام یافتن کاشی و سرامیک مورد علاقه خود ، مطمئن شوید که آیا برای نصب کف مناسب است؟ کاشی و سرامیک وقتی به عنوان کف نصب می شود می تواند بسیار مقاوم باشد.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

بهترین مکان ها برای استفاده از کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک ضد آب است ، و این باعث می شود که برای هر حمام یا غرفه حمام ، از جمله حمام های مفهوم باز مناسب باشد. از آنجا که آنها جاذب نیستند و به راحتی تمیز می شوند ، کاشی ها در آشپزخانه ها نیز محبوب هستند ، جایی که شما می توانید آنها را با چیدمان های جالب توجه در پشت صفحه پیدا کنید. کاشی و سرامیک در صورت استفاده و نگهداری صحیح ، برای استفاده در فضای باز نیز به اندازه کافی سخت است و برای پاسیوها ، عرشه ها ، لانسی ها و دیگر محوطه ها یا حیاط ها کاربرد دارد.

سنگ طبیعی در حال حاضر در طراحی آشپزخانه و حمام رواج دارد. سنگ زیبا است اما می تواند برچسب قیمتی را برای همه حمل کند. سرامیک در سنگ طبیعی به نظر می رسد تمام زیبایی طراحی سنگ بدون برچسب قیمت بالا است. با داشتن گزینه های پیشرفته برای چاپ روی سرامیک ، الگوهای سنگ طبیعی می توانند بسیار واقع بینانه باشند.

در حالی که شش ضلعی ها و سایر اشکال کاشی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند ، اکثر کاشی ها به صورت مستطیل یا مربع خطی در می آیند. برای دستیابی به مورد اول ، تولیدکنندگان از ماشین هایی استفاده می کنند که لبه های دقیق و یکنواختی ایجاد می کنند و در نتیجه محصولی به نام کاشی اصلاح شده ایجاد می شود.

در روند فعلی طراحی داخلی ، دیدن کاشی های بزرگ نسبت به کاشی های کوچک معمول تر است. (این خبر خوبی برای اجاره کنندگان و صاحبان خانه های شهرهای بزرگ است زیرا کاشی های بزرگ می توانند به بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک کمک کنند!) برخی از اندازه های معمول کاشی و سرامیک عبارتند از:

12 “x 24”
24 “x 24”
12 “x 48”

کفپوش اپوکسی

برای خرید و مشاوره در مورد کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما