زمان مطالعه: 6 دقیقه

کفپوش مشمع

خرید کفپوش اپوکسی , تاریخچه کفپوش مشمع

کف پوش اپوکسی مشمع توسط فردریک والتون انگلیسی اختراع شد. در سال 1855 ، والتون به پوست لاستیکی و انعطاف پذیر روغن دانه کتان جامد (لینوکسین) پی برده بود که روی یک قوطی رنگ بر پایه روغن تشکیل شده بود و تصور کرد که ممکن است جایگزینی برای لاستیک هند باشد. روغن خام بذر کتان بسیار آهسته اکسید می شود ، اما والتون با گرم کردن آن با استات سرب [نیاز به توضیح] و سولفات روی این روند را تسریع کرد.

این باعث شد روغن یک توده رزینی ایجاد کند که طول پارچه های نخی ارزان قیمت در آن فرو می رود تا یک پوشش ضخیم ایجاد شود. سپس این پوشش خراشیده شده و با بنزن یا حلالهای مشابه جوشانده می شود تا لاک ایجاد شود. والتون در ابتدا قصد داشت لاک خود را به تولیدکنندگان پارچه های ضد آب مانند پارچه روغنی بفروشد و این پروسه را در سال 1860 به ثبت رساند. با این حال ، روش وی مشکلاتی داشت: پارچه نخی به زودی از هم پاشید و تولید ماهانه کافی از لینوکسین ماه ها به طول انجامید. . علاقه کمی به لاک والتون نشان داده شد. علاوه بر این ، اولین کارخانه او سوخت و او دچار بثورات دائمی و دردناک شد.

والتون به زودی راهی آسان تر برای انتقال روغن به ورقه های پنبه ارائه داد ، آنها را به صورت عمودی آویزان کرد و روغن را از بالا پاشید و سعی کرد لینوکسین را با خاک اره و چوب پنبه مخلوط کند تا چسبندگی کمتری داشته باشد.

کفپوش مشمع و مزایای این محصول

از بین رفتن حفاظت از علائم تجاری

والتون از استفاده مایکل نایرن و کو از نام لینولئوم ناراضی بود و علیه آنها به دلیل نقض علامت تجاری شکایت کرد. با این حال ، این اصطلاح علامت تجاری نبوده است ، و او شکایت خود را از دست داد ، دادگاه معتقد بود که حتی اگر این نام به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده باشد ، در حال حاضر آنقدر مورد استفاده قرار گرفته است که فقط 14 سال پس از آن عمومی شده بود . اختراع آن این اولین نام محصول است که به یک اصطلاح عمومی تبدیل شده است.

کفپوش مشمع موارد استفاده از آن

بین زمان اختراع آن در سال 1860 و تا حد زیادی جایگزینی آن با سایر کفپوش های سخت در دهه 1950 ، مشمع کف اتاق به عنوان یک ماده عالی و ارزان قیمت برای مناطق پرمصرف در نظر گرفته شد. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، در راهروها و معابر و به عنوان محوطه ای برای میدان های فرش مورد توجه قرار گرفت. با این حال ، اکثر مردم مشمع کف اتاق را با استفاده معمول از قرن بیستم در کف آشپزخانه مرتبط می دانند. مقاومت در برابر آب باعث حفظ آسان شرایط بهداشتی می شود و انعطاف پذیری آن باعث می شود ایستادن آسان تر شود و شکستگی چین افتاده کاهش یابد.

کفپوش مشمع

کف پوش اپوکسی

لینولئوم مورالیس

سایر محصولات طراحی شده توسط والتون شامل لینولئوم مورالیس در سال 1877 بود که بیشتر به عنوان لینکورستا شناخته شد. در اصل یک دیوارپوش مشبک با دوام بسیار بالا ، Lincrusta می تواند شبیه گچ یا چوب حک شده یا حتی چرم باشد. این بسیار موفق بود و الهام بخش تقلید بسیار ارزان تر ، Anaglypta بود که در ابتدا توسط یکی از مدیران نمایشگاه والتون طراحی شده بود.

والتون همچنین سعی کرد طرح ها را در مشمع کف اتاق در مرحله تولید ادغام کند و مشمع کف سنگ گرانیت ، سنگ مرمر و یاسپه (راه راه) ارائه دهد. برای انواع گرانیت ، گرانول های مختلف رنگ سیمان مشمع کف اتاق قبل از نورد گرم با هم مخلوط شدند. اگر دانه ها قبل از غلتیدن کاملاً مخلوط نشوند ، نتیجه الگوهای مرمر یا یاسپه می شود.

کفپوش مشمع مشبک

محصول بعدی والتون مشمع کف مشبک بود که شبیه کاشی های گرم کننده بود ، در سال 1882. قبلاً مشمع کف اتاق در رنگ های جامد تولید می شد و در صورت نیاز الگوهایی روی سطح چاپ می شد. در مشمع کف اتاق منبت کاری شده ، رنگ ها تا پارچه پشتی گسترش می یابند. مشمع کف مشبک با استفاده از روش شابلون ساخته می شود که در آن گرانول های رنگی مختلف در سینی های فلزی شکل قرار می گیرند ، پس از آن ورق ها از طریق غلطک های گرم شده عبور داده می شوند تا با پارچه پشتی ترکیب شوند.

در سال 1898 والتون روشی را برای ایجاد مشمع کف خطی منقوش طراحی کرد که امکان طراحی های هندسی واضح و تیز را فراهم می آورد. این شامل نوارهایی از مشمع کف اتاق نشده است که قبل از نورد داغ بریده می شوند و به هم متصل می شوند. مشمع کف اتاق منبت برجسته تا سال 1926 معرفی نشد.

کف پوش اپوکسی

کف پوش اپوکسی

مشمع کف اتاق جنگی چیست ؟

اندازه گیری های سنگین تر مشمع کف اتاق به عنوان “مشمع کف اتاق جنگی” شناخته می شود و عمدتا در موقعیت های پر رفت و آمد مانند ادارات و ساختمان های عمومی استفاده می شود. این هواپیما در اصل برای مطابقت با مشخصات نیروی دریایی ایالات متحده برای پوشش عرشه کشتی های جنگی بر روی عرشه های محصور به جای چوب ساخته شده است ، از این رو نامگذاری شده است.

به دنبال حمله به پرل هاربر ، بیشتر کشتی های جنگی نیروی دریایی ایالات متحده پوشش عرشه مشمع کف اتاق خود را برداشته اند ، زیرا آنها بسیار قابل اشتعال تلقی می شدند. (استفاده از مشمع کف اتاق در زیردریایی های نیروی دریایی ایالات متحده ادامه داشت. [استناد لازم است] کشتی های جنگی نیروی دریایی سلطنتی از محصول مشابه “کورتیسین” استفاده کردند.

در اوایل قرن بیستم ، گروهی از هنرمندان درسدن به جای چوب از مشمع مش برشی آسان برای برش استفاده کردند و تکنیک چاپ خطی را شبیه به نجاری [ایجاد منبع] ایجاد کردند. پیکاسو و هنری ماتیس از هنرمندان برجسته ای بودند که چاپ های مشبک ایجاد کردند.

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی و فواید کفپوش مشمع کف اتاق:

  • کفپوش مشمع کف اتاق بسیار مقاوم است و دارای ضمانت تا 25 سال است. با مراقبت مناسب ، کف مشمع کف اتاق می تواند 40 سال یا بیشتر دوام بیاورد.
  • مشمع کف اتاق علاوه بر اینکه با مواد تجدیدپذیر ساخته شده است ، تجزیه پذیر بوده و در محل دفن زباله فضا اشغال نمی کند.
  • مشمع کف اتاق VOC مضر منتشر نمی کند (مشمع کف اتاق جدید بوی نامطلوبی از محتوای روغن کتان دارد که پس از چند هفته از بین می رود).
  • کفپوش مشمع کف اتاق ظاهری زیبا دارد زیرا رنگدانه ها در تمام ضخامت مواد هستند ، نه فقط روی سطح مانند کفپوش های وینیل و لمینت. این به استتار خراش ها و ضربه ها کمک می کند.
  • مشمع کف اتاق نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد و فقط نیاز به جارو زدن و مرطوب کردن گاه به گاه دارد.
کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

نمونه های مختلف مشمع کف اتاق ، رنگ

کف پوش اپوکسی مشمع تا حد زیادی به عنوان پوشش کف با پلی وینیل کلرید (PVC) جایگزین شده است ، که اغلب به صورت محاوره ای اما به اشتباه به آن مشمع کف اتاق یا لینو می گویند. PVC انعطاف پذیری و دوام مشابه مشمع کف اتاق را دارد ، اما درخشندگی و شفافیت بیشتری نیز دارد و نسبتاً کمتر قابل اشتعال است. خواص مقاوم در برابر آتش PVC به دلیل محصولات احتراق حاوی کلر است که برخی از آنها بسیار سمی هستند ، مانند دیوکسین.  مشمع کف اتاق در آثار هنری برای چاپ روی صفحه استفاده می شود. مشمع کف اتاق نیز به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای PVC استفاده می شود زیرا یک ماده تجزیه پذیر طبیعی است.

کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما