زمان مطالعه: 6 دقیقه

کفپوش موزاییکی

کفپوش موزاییکی و مزایای آن :

کاشی های موزاییکی بیشتر از یک ماده سبک هستند. به عنوان مثال هر نوع کاشی ، سرامیک ، پرسلان ، سنگ یا شیشه را می توان به صورت موزاییک چیدمان کرد. کاشی ها به طور معمول کوچک هستند تا بیشترین تأثیر را در طراحی داشته باشند. این مواد همچنین می توانند مخلوط شوند ، مانند کاشی چینی با لهجه های کاشی شیشه ای ، برای افزودن عمق و سبک بعدی به الگوی موزاییک. رنگ ها ، الگوها و طرح های بی حد و حصر برای ایجاد با تکنیک موزاییک وجود دارد.

امروزه بسیاری از الگوهای کاشی معرق از قبل ساخته شده و برای نصب آسان به پشتی مشبک متصل شده اند. آنها می توانند به صورت مستطیل ، مربع یا شش ضلعی باشند و با ملات رقیق ، روی زمین یا سایر کاربردها بچسبند. ورق های کاشی را می توان به اندازه ای برش داد تا در کف و یا فضاهای دیواری که ممکن است زاویه معماری منحصر به فردی داشته باشند ، جای گیرد.

کفپوش موزاییکی و مشخصات آن

طبقه همکف

این کف ها جدا از اینکه سطح تمام شده خوبی دارند ، باید مقاومت خوبی در برابر رطوبت داشته باشند. سطح زمین به خوبی رد می شود و لایه ای از خاک قرمز یا ماسه قرار می گیرد که فشرده شده است. لایه ای از آجرهای شکسته ، سنگها و غیره تا 150 میلی متر زیر سطح پایان کف فراهم شده و رم می شود. در حالی که سطح شیب دار مرطوب نگه داشته می شود تا تراکم خوبی حاصل شود. سپس بتن 1: 4: 8 با ضخامت 100 تا 150 میلی متر به عنوان کوره پایه تهیه می شود. روی این تخت کف کار گذاشته شده است.

کفپوش موزاییکی

کفپوش موزاییکی

مزایای استفاده از کفپوش موزاییکی

بیشترین مزیت کاشی موزاییک امکانات طراحی است. شما می توانید بسیاری از الگوهای موزاییکی از پیش تعیین شده را بیابید ، یا واقعاً خلاق شوید و از خودتان بسازید دقیقاً مانند هر نصب کاشی ، کاشی های موزاییکی مانند مواد استفاده شده از دوام و ضد آب هستند. کاشی معرق در سرویس های بهداشتی معمول است ، اما اغلب در آشپزخانه ها ، اتاق های لباسشویی ، گلخانه ها و اتاق های آفتاب نیز وجود دارد.

معایب کفپوش موزاییکی

یکی از مهمترین معایب کف کاشی معرق ، مراحل نصب است. کاشی موزاییک به طور یکنواخت و تمیز کردن خطوط تزریق می تواند مشکل باشد. همیشه توصیه می شود یک متخصص کفپوش باتجربه و متخصص در نصب کاشی معرق کار را برای شما انجام دهد.

همچنین باید مراقب راه رفتن روی سطح باشید که در صورت خیس شدن می تواند لغزنده شود. بنابراین در اتاق هایی که رطوبت زیادی مانند حمام وجود دارد ، ممکن است بخواهید کاشی های بافتی را در نظر بگیرید تا در فضاهای پر رفت و آمد ، فرش های سطح یا مساحت مقاوم در برابر لغزش داشته باشید.

کفپوش موزاییکی

کفپوش اپوکسی

کفپوش موزاییکی و زیبایی آن

کاشی های موزاییکی ظاهری منحصر به فرد و زیبا از نظر زیبایی در هر خانه پلانو ارائه می دهند. با وجود رنگها و طرحهای مختلف ، می توانید کفهای به یادماندنی ایجاد کنید که سالهای زیادی عاشق آنها خواهید بود. اگر می خواهید درباره کاشی معرق یا گزینه کف دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید ، برای مشاوره رایگان در خانه با تیم ما در Floor Coverings International Plano تماس بگیرید.

انواع کفپوش مورد استفاده عبارتند از:

1. کف ماسک 2. آجر

3. سنگ پرچم 4. بتن سیمانی

5. تراس 6. موزاییک

7. مرمر

8. کاشی

9. الوار

10. لاستیک

11. P.V.C.1.

1. کف ماسک:

از این کفپوش ها در مسکن کم هزینه بخصوص در روستاها استفاده می شود. بیش از لایه سخت خاک پر کننده گل یا لایه مورموم ایجاد شده است. کف نیاز به یک شستشوی نازک از کود گاو حداقل یک بار ضعیف است.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

2. کف آجر:

این نیز یک کف سازی ارزان است. این ماده معمولاً در خدایان و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. آجرها به صورت صاف یا لبه ای گذاشته می شوند. برای ساخت باید از آجرهای مرغوب استفاده شود. لایه آجر روی بستر ماسه ای یا روی بستر بتنی لاغر (1: 8: 16) ایجاد می شود. در هر دو مورد اتصالات به صورت فلاش در آمده و با دوغاب سیمان به پایان می رسند.

3. کفپوش سنگ پرچم:

از سنگهای ماسه ای ورقه ای یا ورقه های ضخامت 20 میلی متر تا 40 میلی متر به شکل دال 300 300 300 میلی متر یا 450 میلی متر × 450 میلی متر یا به صورت مستطیل هایی به اندازه 450 میلی متر × 600 میلی متر استفاده می شود به عنوان کف به پایان می رسد. دال های سنگی روی ملات ضخامت 20 تا 25 میلی متر روی بستر بتونی پخش می شوند. اتصالات قرار است با هاون غنی به پایان برسد.

4. کفهای بتونی سیمانی:

کف آن کاملاً ارزان و بادوام است و از این رو معمولاً در ساختمانهای مسکونی ، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل دو دوره پایه و پوشیده است. دوره پایه روی خاک کاملاً فشرده گذاشته می شود. ضخامت آن معمولاً 75 میلی متر تا 100 میلی متر است. این ترکیب از مخلوط بتن سیمان ناب (1: 4: 8) یا بتن آهک حاوی 40٪ از ملات آهک 1: 2 و 60٪ از سنگدانه درشت به اندازه 40 میلی متر تشکیل شده است.

پس از سخت شدن پایه درشت ، کت 40 میلی متری پوشانده می شود. این شامل صفحات 1 متر 1 متر ، 2 متر 2 متر یا 1 متر 2 متر است. صفحات جایگزین با بتن 1: 2: 4 با استفاده از جدا کننده های نوار چوبی ، شیشه ای یا آزبست به ضخامت 1.5 میلی متر تا 2.0 میلی متر گذاشته می شوند.

برای ایجاد پیوند خوب بین پایه درشت و پوشیدن دوغاب شستشوی سیمان کت قبل از قرار دادن پوشیدن پانل های کت داده شده است. پس از 3-4 روز قرار دادن یک مجموعه از پانل ها ، پانل های دیگری جایگزین می شوند. بالای این پانل ها با لمس سطح با شناورهای چوبی و ضربه زدن با ماله ها تا ظهور دوغاب سیمان به پایان می رسد
بر روی. به مدت 7 تا 14 روز نیاز به درمان دارد. برای داشتن ظاهر خوب چندین بار اکسید قرمز پوشش پایان ارائه شده است.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

5. کفپوش Terrazo:

پوشش کف ترازو روی کف بتونی زده می شود تا ظاهر دلپذیری داشته باشد. پایان Terrazo شامل 75 تا 80٪ تراشه های مرمر سطح است که در ملات سیمان تعبیه شده است.

تراشه های مرمر در نسبت 1: 1.25 به 1: 2 در سیمان مخلوط می شوند و حدود 6 میلی متر پوشش ترازو گذاشته می شود. بالا دستمال و رول می شود. تراشه های اضافی سنگ مرمر در حین دستکاری برای پخش مناسب تراشه های مرمر در سطح پخش می شوند. پس از خشک شدن آن به مدت 12 تا 20 ساعت ، برای مدت 2-3 روز بهبود می یابد.
سپس آسیاب سازی در سه مرحله زیر انجام می شود:

  • سنگ زنی Ist – با استفاده از سنگ های carborundum درجه درشت
  • سنگ زنی دوم – استفاده از سنگهای carborundum با درجه متوسط
  • سومین آسیاب – استفاده از سنگهای کاربروندوم ریز

در حین آسیاب آب زیادی استفاده می شود. بعد از هر آسیاب دوغاب سیمان از کرم مانند
قوام اعمال می شود و برای 6-7 روز درمان می شود. پس از سنگ زنی و پخت نهایی کف با آب فراوان و سپس با محلول رقیق اسید اگزالیک شسته می شود. سپس کف با پرداخت با استفاده از ماشین آلات و پرداخت موم به پایان می رسد.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

6. کفپوش موزاییکی :

شامل یک لایه پایان دهنده از تکه های کوچک کاشی های شکسته لعاب چین یا سنگ مرمر است که در الگوهای مختلف در ملات آهک سورخی یا سیمان قرار گرفته است. پایه درشت کف بتونی است و روی آن لایه ملات 30 تا 40 میلی متر ارائه شده است. بر روی این لایه ملات قطعات شکسته از لعاب یا مرمر چین قرار داده شده است تا الگوهای جذاب مختلفی بدست آورند. بعد از 20 تا 24 ساعت خشک شدن ، قسمت بالایی آن را با سنگ carborundum می مالند تا سطح صاف و صیقلی به دست آید.

برای خرید کفپوش اپوکسی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما