زمان مطالعه: 2 دقیقه

مقدار مصرف

مقدار مصرف به ضخامت نهایی رنگ بستگی دارد. با توجه به نوع کاربری، حداقل ضخامت فیلم خشک 600 میکرون برای این رنگ پیشنهاد می شود که میزان مصرف آن حدود 1 کیلوگرم در هر متر مربع است.

آماده سازی سطح بتن

آماده سازی سطح بتن قبل از پوشش دهی باید به مدت 28 روز سخت شده و رطوبت موجود در بتن کمتر از 4% باشد. همچنین حداقل مقاومت فشاری بتن باید N/mm2 25 و حداقل نیروی پیوستگی بتن باید N/mm2 1.5 باشد. تمامی سطوح باید تمیز و خشک باشند و ترک های سطح باید به وسیله ماده مناسب از خانواده ABADUR مانند ملات اپوکسی چند منظوره پر شده و سپس با مواد خانواده ABAPRIME آستر شوند. ترمیم بتن پیش از اجرای مواد باید مطابق با راهنمای ICRI 310.2 انجام شود. زبری سطح بتن (CSP) جهت اجرا می تواند بین درجه 3 تا 5 باشد. آماده سازی سطوح بتنی، مطابق با استاندارد SSPC-SP 13/Nace No. 6 توصیه می شود.

آماده سازی سطوح در شرایط زیر نباید انجام شود:

  1.  در دمای کمتر از 5 درجه سانتیگراد.
  2.  زمانی که رطوبت نسبی بیشتر از 80% باشد.
  3.  وقتی دمای سطح کمتر از 3 درجه سانتیگراد بالای نقطه ی شبنم باشد.
  4.  خارج از ساعات روز برای سطوحی که در محیط خارجی قرار دارند. اختلاط ABADUR-550 در دو بسته بندی جداگانه عرضه می شود. همواره دو بسته بندی را به طور کامل با هم مخلوط کنید. مخلوط باید در زمان کاربری (POT LIFE) ذکر شده اجرا گردد.
  •  جزءA را به خوبی در زیر میکسر هم بزنید.
  •  جزء B را به جزء A اضافه نموده و به خوبی در زیر میکسر با یکدیگر مخلوط کنید. میکس مواد را به مدت سه دقیقه ادامه داده و از میکس شدن مواد در کناره های ظرف مطمئن شوید. اجرا می تواند بلافاصله بعد از میکس کردن صورت گیرد و نیاز به زمان دادن به مخلوط نیست. گرمازا بودن واکنش سخت شدن اپوکسی ممکن است باعث بالا رفتن دمای مواد موجود در سطل شود که سبب ازدست رفتن کارایی پوشش می گردد. برای جلوگیری از این امر مخلوط را در ظروف کم عمق بریزید و یا در همان دقایق ابتدایی اجرای پوشش را آغاز کنید.

توجه

  1. هميشه آن مقدار از مواد را با هم تركیب نمایيدكه حداکثر تا 10 دقيقه مورد استفاده قرار بگيرد.
  2. رعايت دقيق نسبت های دو جزء رنگ الزامي بوده و هرگز نسبت اختلاط اجزا را تغيير ندهيد.

روش اجرا

ABADUR-550 را می توانید به وسیله اسپری ایرلس یا غلطک اجرا نمایید. بهتر است این رنگ در دو لایه اجرا شود. زمان اجرای لایه دوم باید مطابق با پنجره زمانی اجرای بین لایه ها باشد. در صورتی که فاصله زمانی بین اجرای لایه ها بیش از زمان توصیه شده باشد، سطح لایه اول باید آماده سازی شود.

زمان خشک شدن

مدت زمان خشک شدن به ضخامت پوشش اعمال شده بستگی دارد و تمام اطلاعات این کاتالوگ بر اساس ضخامت فیلم خشک توصیه شده است.

زمان کاربری (POT LIFE)

با ازدیاد حجم انباشت رزین و هاردنر پس از اختلاط، افزایش دمای رنگ سریع تر و در نتیجه زمان کاربری کوتاه تر خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما