زمان مطالعه: 4 دقیقه

قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان

قبل از بررسی قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان ابتدا باید با مفهوم اپوکسی آشنا شوید. کفپوش اپوکسی یا اپوکسی کف محصولی دو جزئی است که دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت سایشی بالا، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی، اسیدهای چرب و چربی ها و همچنین ایجاد سطحی صاف و صیقلی است که به طور گسترده ای در سالن ها، مراکز تولید صنعتی، شیمیایی، بیمارستانی، نیروگاهی، فرودگاهی و ….استفاده می شود. اپوکسی اغلب در سطوح بتنی و حتی سالن هایی که قبلاً دارای کف سنگی و موزاییک بوده استفاده می گردد همچنین برای سطوح فلزی نیز مناسب است.

کفپوش اپوکسی بهترین گزینه برای صنایعی است که رعایت بهداشت اولویت اصلی آنهاست، بنابراین در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی، تولید تجهیزات پزشکی، بیمارستان ها و … می توانند از کفپوش اپوکسی استفاده کنند.

یکی دیگر از ویژگی های کفپوش اپوکسی سهولت در نظافت و شستشو است. از آنجایی که آب و رطوبت در این کفپوش ها نفوذ نمی کند بسیاری از مراکز تجاری از این کفپوش استفاده می کنند زیرا هزینه عایق کاری کف را نیز کاهش می دهد. تنوع رنگ از دیگر ویژگی های این کفپوش ها است. با توجه به قابلیت استفاده از رنگدانه های زیاد در رزین اپوکسی، می توان کف هایی با رنگ های متنوع ایجاد کرد و یا از رنگ های اپوکسی به عنوان علامت گذاری و نشانه گذاری برای قرار دادن در انبارها یا پارکینگ ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید مقاله قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان : قیمت کفپوش سه بعدی در منزل 

کفپوش اپوکسی اصفهان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفپوش اپوکسی چیست؟

همان طور که می دانید برای تعیین قیمت نهایی ابتدا باید عوامل موثر را بشناسیم.اجرای کفپوش اپوکسی شامل مراحل مختلف و متریال های مختلف می باشد که با توجه به محل استفاده (مثلاً کف بیمارستان می تواند نازک باشد اما آنتی باکتریال است اما کف پارکینگ به دلیل تردد زیاد باید ضخیم باشدتا بار سنگین ترافیک آن را خراب نکند، اما آنتی باکتریال بودن اصلا مهم نیست)قیمت آن قابل تغییر است. در ادامه به بررسی جزئیات این عوامل می پردازیم.

  • نوع سطح زیرین و کف سازی

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت کفپوش ها ، آماده سازی سطح زیرین می باشد. کفپوش ما از هر نوع که باشد برای اجرا نیاز به آماده سازی سطح و زیرسازی دارد. در واقع بیشتر زمان در کف سازی یک محیط صرف آماده سازی و زیرسازی سطح می شود.

آماده سازی سطح زیرین شامل رفع ترک ها و سوراخ ها، ترمیم آسیب های فیزیکی و شیمیایی، رفع آلودگی و رطوبت سطح زیرین می باشد که همه این مراحل طبیعتاً در قیمت نهایی کار موثر است و اگر سطح زیرین زمانی که در ساخت سازه و ساختمان به خوبی آماده شده باشد، قطعا هزینه نهایی کفپوش بسیار کاهش می یابد.

  • متراژ محیط

بدیهی و واضح است که اندازه محیط یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی کفپوش اپوکسی می باشد. هر چه اندازه کار بزرگتر باشد، هزینه نهایی کمتر می شود، زیرا هزینه هایی مانند جابجایی کارگران، حمل وسایل و ابزار و بسیاری موارد دیگر از جمله هزینه های ثابت یک کار هستند، که باید پرداخت شود. هر چه متر مربع بیشتر باشد، هزینه هر متر مربع کمتر می شود و در نهایت هزینه نهایی کفپوش اپوکسی کاهش می یابد.

  • ضخامت

ضخامت کفپوش های اپوکسی ارتباط مستقیمی با کاربری پروژه دارد. به عنوان مثال در محیط های پرتردد و صنعتی و پارکینگ های عمومی کفپوش اپوکسی با ضخامت بالاتر برای مقاومت بیشتر اجرا می شود اما در محیط های خصوصی و کم تردد کفپوش اپوکسی با ضخامت کمتر اجرا خواهد شد.

ضخامت 1 تا 2 میلی متر در محیط های معمولی، ضخامت 2 تا 3 میلی متر در محیط های با ترافیک نیمه سنگین، ضخامت 3 تا 4 میلی متر در ترافیک شدید و تا 8 میلی متر در شرایط خاص که تردد در محیط بسیار زیاد است. ضخامت آن نیز باید میلی متر باشد. هنگام در نظر گرفتن ضخامت، توجه به دو نکته «کاربری پروژه» و « کفسازی بتنی» اهمیت ویژه ای دارد.

قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان

  • مقدار مصرف مواد

مقدار مصالح مصرفی در هر پروژه را با توجه به ضخامت لایه های مختلف ضرب در مساحت سطح محاسبه کنید. مثلاً اگر بخواهیم بیست متر مربع از سطحی را به ضخامت یک میلی متر بپوشانیم، به 20 لیتر مواد نیاز داریم. البته به وزن مخصوص هر نوع کفپوش که توسط سازنده نوشته شده توجه کنید.

  • کیفیت مواد 

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت نهایی هر کفپوش می تواند کیفیت متریال یا مواد مصرفی آن باشد. انتخاب مصالح لازم برای اجرای کفپوش اپوکسی از برندهای مختلف تاثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد. اطمینان از کیفیت مواد مورد نیاز یکی از سخت ترین قسمت ها است، که نیاز به تجربه زیادی دارد. استفاده از مشاوران یا پیمانکاران در این زمینه می تواند انتخابی هوشمندانه برای اطمینان از مصالح مورد نظر باشد.

  • دستمزد و حق الزحمه نصب

یکی دیگر از عوامل تعیین هزینه کفپوش اپوکسی، هزینه نصب است. اکثر مراحل اجرای کفپوش اپوکسی توسط نیروی انسانی انجام می شود و ماشین آلات خاصی در این کار دخالت ندارند. اگر مدیریت پروژه درست باشد، با انتخاب کارگران ماهر و حرفه ای می توانید با تعداد کمتر نیروی انسانی بالاترین خروجی را داشته باشید و هزینه های مربوط به دستمزد و هزینه نصب را به حداقل برسانید.

انواع کفپوش های اپوکسی و هزینه های آن

 قطعا کفپوش ها انواع و هزینه های متفاوتی دارند زیرا کاربرد و استفاده از یک کفپوش در کارگاه های مختلف متفاوت است که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

  • کفپوش های آنتی باکتریال، که در صنایع لبنی، غذایی، دارویی، بهداشتی، آزمایشگاهی
  • کفپوش های آنتی استاتیک، که نیاز بار الکتریکی تولید نشه مثل شرکت های که کاربرد الکتریکی یا ضبط ماشین و یا آزمایشگاه کار میکنند.
  • کفپوش های کانداکتیو مکان های که نیاز دارند بار الکتریکی در انجا تخلیه و به چاه ارت هدایت شود تا افراد دچار برق گرفتگی نشن مثل اتاق سرور یا اتاق پست برق یا اتاق عمل که همیشه یک سیم ارت به دستان شما بسته است یا به صندلی شما

بنابراین، همانطور که می بینید، کاربرد ها کاملاً متفاوت هستند، بنابراین هزینه و شرایط کار نیز در همه آنها متفاوت است.

بیشتر بخوانید مقاله قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان : کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی اصفهان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما