زمان مطالعه: 4 دقیقه

آستر اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی , کفپوش اپوکسی , پرایمر اپوکسی یعنی چه؟

پرایمر اپوکسی به سیلاری اطلاق می شود که دارای روکش غیر متخلخل می باشد. این در درجه اول به عنوان اولین پوشش پایه بر روی فولاد برهنه توصیه می شود. این روکش های پایه یا پرایمرهای اپوکسی را می توان روی فایبرگلاس ، پلاستیک یا پوشش فسفات آهن سیاه نیز استفاده کرد.

پرایمرهای اپوکسی به دلیل چسبندگی قوی ، توانایی مکانیکی خوب و مقاومت شیمیایی با دوام در محیط های مرطوب و با رطوبت بالا برای انواع مختلفی از مصالح استفاده می شوند. توانایی یک آغازگر اپوکسی در برابر خوردگی به ضخامت آن مربوط می شود. هرچه لایه آغازگر اپوکسی ضخیم تر باشد ، محافظت بهتر است.

آستر کفپوش اپوکسی

پرایمر کفپوش اپوکسی را می توان روی ترک ها و فرورفتگی ها نیز استفاده کرد. ظرفیت اتصال آن عالی است و سطح خوبی را ایجاد می کند. پرایمرهای اپوکسی نه تنها چسبندگی فوق العاده ای به فلزات دارند ، بلکه به عنوان پایه مناسبی برای محصولات زیرپوش اضافی و لایه های بالایی (رنگ) عمل می کنند. پرایمرهای اپوکسی نیز معمولاً برای پوشاندن قوطی ها و ظروف فلزی ، به ویژه آنهایی که برای نگهداری غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی استفاده می شوند ، استفاده می شود.
اپوکسی از زنجیره های کربن متصل به عناصر دیگر مانند هیدروژن ، نیتروژن یا اکسیژن تشکیل شده است ، به همین دلیل می توان آن را به عنوان یک ترکیب آلی طبقه بندی کرد. این زنجیره های کربنی از طریق پیوند کووالانسی بوجود می آیند ، که در آن عناصر یک جفت الکترون مشترک دارند.

آستر اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی

اصطلاح قیمت کفپوش اپوکسی گسترده است و گاهی اوقات می تواند به گروه عملکردی اپوکسید اشاره کند ، که از اتم های کربن و اکسیژن در زنجیره تشکیل شده است. با توجه به این واقعیت که گروه های عملکردی یک عامل تعیین کننده برای ویژگی های اصلی یک مولکول در طول یک واکنش شیمیایی هستند ، مولکول های حاوی گروه عملکردی اپوکسید به منظور ایجاد یک ماده سفت و در عین حال انعطاف پذیر واکنش شیمیایی نشان می دهند.

پرایمر اپوکسی

پرایمر اپوکسی یک سیلر است که سطح خوبی روی لایه های رویی اعمال می کند. آغازگر اپوکسی دو قسمتی حاوی فسفات روی است که به عنوان رنگدانه بازدارنده خوردگی عمل می کند. از آغازگرهای اپوکسی می توان برای ضد آب بودن مواد استفاده کرد که در نتیجه از فلز برهنه در برابر اکسیداسیون محافظت می کند. قبل از استفاده از پرایمر اپوکسی به یک سطح خشک و بسیار تمیز نیاز است. آغازگر اپوکسی دو قسمتی قبل از استفاده باید کاملاً مخلوط شود.

رزین اپوکسی

واژه اپوکسی همچنین به رزین های اپوکسی اشاره دارد که معمولاً پس از پخت ظاهر می شوند ، پخت اصطلاحی است که به یک فرآیند شیمیایی اشاره دارد که در آن مواد به دلیل قرار گرفتن در معرض هوا ، گرما یا افزودنی های شیمیایی سفت می شوند. پخت با کمک یک کاتالیزور در اپوکسی رخ می دهد ، که به عنوان یک افزودنی شیمیایی عمل می کند و سرعت واکنش شیمیایی را افزایش می دهد. یک واکنش گرمازا در نتیجه ایجاد یک پیوند عرضی در پلیمر است. این پیوند متقابل ناشی از سفتی و استحکام موجود در مواد اپوکسی است.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

از آنجا که رنگها در صنایع خودرو و دریایی برای مقاومت در برابر خوردگی (زنگ زدگی) بسیار مهم هستند ، پوششهای اپوکسی به طور گسترده ای به عنوان آغازگرها برای بهبود چسبندگی سطح فلز استفاده می شوند. پرایمرهای اپوکسی همچنین در پوششهای فولادی سازه ای برای ضخامت بالا با استفاده از تنها یک یا دو لایه استفاده می شوند.

آغازگر اپوکسی

آغازگر کف پوش اپوکسی دو قسمتی به عنوان آغازگر فولادی سازه ای شناخته می شود. به دو جزء نیاز دارد که از طریق اتصال عرضی به صورت شیمیایی درمان می شوند. این آغازگر اپوکسی دو قسمتی فیلمی تولید می کند که در برابر سایش ، مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم است. برای استفاده بر روی فولاد و بتن مناسب آماده شده بسیار مناسب است. این آغازگر همچنین برای نیروگاه ها ، کاربردهای دریایی ، تصفیه آب و نمای بیرونی مخزن توصیه می شود. پرکننده را می توان مستقیماً روی پرایمر اپوکسی و اپوکسی بیشتری را روی پرکننده بکار برد تا کاملاً در اپوکسی قرار گیرد.

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

ساختار اپوکسی

کف پوش اپوکسی همچنین ساختاری را ارائه می دهد بنابراین می توان آن را منحصراً بدون هیچ آغازگر / روکش دیگر استفاده کرد.

قیمت کفپوش اپوکسی را می توان 50 درصد کاهش داد و قبل از پوشش اولیه به عنوان سیلر استفاده کرد.

تخریب کف پوش اپوکسی با مواد پرکننده مختلف تحت شرایط طبیعی و شتاب یافته محیطی مورد مطالعه قرار گرفته است. پوشش های اپوکسی حاوی ZnO ویژگی های تثبیت کننده UV را بیشتر نشان می دهد ، که می تواند طول عمر پوشش اپوکسی را در مقایسه با سایر مواد پرکننده در معرض شرایط محیطی یکسان افزایش دهد.

کاهش نسبتاً کمی در قدرت چسبندگی توسط پوشش های حاوی ZnO نشان دهنده یکپارچگی مکانیکی بهتر و ویژگی های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش در مقایسه با پوشش های حاوی مواد پرکننده TiO2 ، Fe2O3 و گرافیت است. افزودن آنتی اکسیدان ها و تثبیت کننده های عکس در روکش های اپوکسی مقاومت فوق العاده ای را در طول آزمایش های اسپری نمک تهاجمی با کاهش ناچیز در قدرت چسبندگی بدون هیچ گونه تاول نشان می دهد.

آستر اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما