زمان مطالعه: 16 دقیقه

چسب کفپوش pvc

چسب کفپوش pvc  , خرید کفپوش اپوکسی و انواع آن :

طیف گسترده ای از چسب های کف پوش اپوکسی وینیل شامل محصولات بدون حلال ، چسب های حساس به فشار و چسب های قابل اسپری به همراه محصولات سنتی بر پایه حلال است.

چسب های هوشمند ما برای استفاده در سخت ترین محیط هایی که ترافیک سنگین ، بارهای نورد یا شرایط آب و هوایی شدید ممکن است ایجاد شود ، برای چسباندن کفپوش های مقاوم PVC و انواع کاشی های PVC ایده آل است.

با توجه به تغییرات طبیعی موجود در کف پوش اپوکسی ورق ، و تغییرات دما و رطوبت ، لازم است پوشش کف به طور کامل به بستر بچسبد. به حداقل رساندن هرگونه حرکت و کف پوش اپوکسی پی وی سی در صورت چسبندگی کامل و کامل به بستر ، عمر طولانی تری خواهند داشت.

فناوری های چسب وینیل

محصولاتی که در محدوده چسب های وینیل ما قرار دارند ویژگی هایی مانند استحکام پیوند اولیه مقاوم ، مقاومت بالا در برابر مهاجرت پلاستیک کننده ، قابلیت مایع پذیری عالی و همچنین ویژگی های نصب در برابر رطوبت و حساس به فشار را نشان می دهند.

 • چسب حساس به فشار
 • چسب VOC کم
 • چسب بر پایه آب
 • چسب بر اساس SBR
 • چسب بدون حلال

کاربرد چسب کفپوش pvc و خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی و چسب های حساس به فشار برای کاربردهای دائمی یا متحرک طراحی شده اند. نمونه هایی از کاربردهای دائمی عبارتند از برچسب ایمنی تجهیزات برقی ، نوار فویل برای کار در مجرای تهویه مطبوع ، مونتاژ داخلی خودرو و فیلمهای میرایی صدا/ارتعاش. برخی از PSA های دائمی با کارایی بالا ، ارزش چسبندگی بالایی از خود نشان می دهند و می توانند کیلوگرم وزن بر سانتیمتر مربع از ناحیه تماس را حتی در دمای بالا تحمل کنند.

حذف چسب کفپوش pvc

چسبهای متحرک برای ایجاد پیوند موقت طراحی شده اند و در حالت ایده آل می توان آنها را پس از ماهها یا سالها بدون باقی گذاشتن بقایای چسبنده جدا کرد. چسبهای متحرک در مواردی مانند فیلمهای محافظ سطح ، نوارهای ماسک ، کاغذهای نشانک و یادداشت ، برچسبهای تعیین قیمت ، مواد گرافیکی تبلیغاتی و برای تماس با پوست (پانسمان مراقبت از زخم ، الکترودهای EKG ، نوار ورزشی ، تکه های دارویی ترانس درمال و غیره) استفاده می شود. به برخی از چسب های متحرک به گونه ای طراحی شده اند که بارها می چسبند و نمی چسبند. چسبندگی کمی دارند و عموماً نمی توانند وزن زیادی را تحمل کنند.

گاهی اوقات برداشتن تمیز نوار حساس به فشار می تواند بدون آسیب رساندن به بستر چسبیده مشکل باشد. کشیدن با سرعت کم و با زاویه کم لایه برداری به کاهش آسیب سطحی کمک می کند. بقایای PSA را می توان با حلالهای آلی یا حرارت نرم کرد. سرمای شدید (یخ خشک ، اسپری یخ و غیره) می تواند باعث تغییر مواد ویسکوالاستیک به فاز شیشه ای شود. بنابراین برای از بین بردن بسیاری از انواع PSA مفید است.

چسب کفپوش pvc

کف پوش اپوکسی

برترین فناوری های چسبنده VOC پایین

بازار چسب VOC کم متشکل از چسب هایی است که گازهای کمی را تولید می کنند یا هیچ گونه خاموشی ندارند. این بدان معناست که فرمولاسیون آنها طوری طراحی شده است که میزان مواد شیمیایی منتشر شده در هوا را هنگام استفاده یا استفاده محدود کنند. انواع فن آوری های چسب کم VOC عبارتند از:

بر پایه آب:

این چسب ها از پلیمرهای محلول طبیعی یا مصنوعی تولید می شوند و با تبخیر آب یا جذب توسط بستر فعال می شوند.

مذاب داغ:

چسب های مذاب داغ با از بین رفتن گرما پخت می شوند و برای بسترهای سخت و غیر متخلخل ایده آل هستند.

واکنشگر:

چسبهای واکنشی که معمولاً از مونومرها و آغازگرها ساخته می شوند ، معمولاً به دلیل ایجاد پیوندهای دائمی شناخته می شوند..

چسب های مخصوص آب به طور خاص قرار است از این پس تا سال 2022 بر بازار مسلط شوند. این به دلیل موارد زیر است:

 • استحکام برشی عالی
 • انعطاف پذیری
 • سهولت استفاده
 • چسب VOC کم
پیشرو در شیمی چسب VOC کم

چسبهای کم VOC علاوه بر اینکه از نظر فناوری طبقه بندی شده اند ، از انواع مختلف شیمی تشکیل شده اند. PVA (پلی وینیل استات) به طور خاص یک انتخاب شیمی رایج است. این ماده شیمیایی که به طور گسترده به عنوان رزین مصنوعی در فرمولاسیون چسب استفاده می شود ، سازگار با محیط زیست است و چسبندگی بسیار خوبی را به بسیاری از لایه ها نشان می دهد. به دلیل عملکرد بالا و تطبیق پذیری ، این ماده شیمیایی پیشرو در ترکیبات چسب VOC کم استفاده شده است.

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

PVA در برنامه های مختلف ، مانند:
 1. صحافی کتاب
 2. اثاثه یا لوازم داخلی خودرو
 3. برچسب ها
غالب ترین بازار چسب VOC کم

در حالی که محصولات سازگار با محیط زیست و پایدار در بسیاری از بازارها از اهمیت فزاینده ای برخوردار هستند ، حمل و نقل در سالهای آینده به عنوان کاربر اصلی چسب های کم VOC شناخته می شود. این به دلایل زیر است:

 • مقررات دولتی برای بهبود کیفیت هوای مسافران
 • استانداردهای سختگیرانه OEM خودرو برای استفاده از محصولات کم VOC
 • افزایش استفاده از چسب ها برای اتصال فلزات و پلاستیک های نازک تر
چسب کفپوش pvc

کف پوش اپوکسی

مواد شیمیایی چسبنده بر پایه آب

چسب های پایه آب با استفاده از ترکیبی از آب ، پلیمرها و افزودنی ها تولید می شوند. آنها برای بسترهای متخلخل یا غیر متخلخل ایده آل هستند. این چسب ها ممکن است به صورت محلول فرموله شده و با تبخیر آب یا جذب توسط بستر فعال شوند. چندین شیمی مختلف وجود دارد-مواد طبیعی و مصنوعی-اینها عبارتند از:

امولسیون های مبتنی بر VAM (امولسیون های VAE یا PVA)
 • امولسیون های مبتنی بر اکریلیک
 • چسب های طبیعی یا بر پایه بیو
 • چسب لاستیکی طبیعی
 • پلی یورتان مایع – مهندسی سازه و بسته بندی مواد غذایی/ورقه های انعطاف پذیر (LIOFOL)
 • مواد افزودنی برای کاربردهای چسب بر پایه آب

چسب های امولسیون مبتنی بر VAM

دو نوع اصلی امولسیون های مبتنی بر VAM وجود دارد. اولین مورد چسب های پلی وینیل استات (PVA) است. آنها پلیمرهای مصنوعی آلیفاتیک ، لاستیکی هستند و نوعی ترموپلاستیک محسوب می شوند. PVA ها برای استفاده روی مواد متخلخل ، به ویژه کاغذ ، چوب ، دستمال ، پارچه های نبافته ، پارچه و برخی از مواد سنگی طراحی شده اند. کاربردهای کاغذی مانند تخته موج دار ، صحافی ، پاکت و برچسب زدن رایج ترین کاربردها هستند.

دومین چسب های وینیل استات اتیلن (VAE) است. آنها مزایای قابل توجهی نسبت به چسب های PVA ​​ارائه می دهند. چسب های VAE ویژگی های ماشین کاری قابل مقایسه ای با PVA ها با چسبندگی بهتر به سطوح غیر متخلخل ارائه می دهند. چسب های VAE انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری در برابر آب با خواص چسبندگی برتر دارند.

بسته بندی انعطاف پذیر بزرگترین نوع کاربرد برای چسب های VAE است. دسته بزرگ دیگر ، کاربردهای لمینت به دلیل انعطاف پذیری ، مقاومت در برابر رطوبت و چسبندگی بالای بستر می باشد. VAE ها به طور گسترده ای در مبلمان ، صحافی و کاربردهای منسوجات استفاده می شوند. VAE ها همچنین در تولید محصولات نبافته مانند برنامه های بهداشت شخصی محبوب هستند.

چسب های امولسیون بر پایه اکریلیک

چسب های امولسیون مبتنی بر اکریلیک توسط وینیل استات ، EVA یا پلیمرهای رزین مصنوعی اکریلیک در آب امولسیون کننده ساخته می شوند. این چسب ها تعادل بین موارد زیر را ایجاد می کنند:

 • لایه برداری – استحکام بین چسب و بستر ، با گذشت زمان در طول فرآیند پخت افزایش می یابد
 • برش – قابلیت چسبیدن محصول به خود
 • چسبندگی – سرعت چسبندگی بلافاصله به بستر متصل می شود

بسیاری از پلیمرهای اکریلیک دارای پیوند متقاطع هستند که باعث بهبود مقاومت در برابر آب و هوا و پیری و همچنین جلوگیری از شکست توسط سایر حلالها می شود. برخی از چسب های معمولی اکریلیک شامل چسب های حساس به فشار و چسب های لمینیت کاغذ می باشد. چسب امولسیون مبتنی بر اکریلیک معمولاً برای تولید بسته بندی ، به ویژه جعبه های مقوایی استفاده می شود.

چسبهای طبیعی یا چسبهای زیستی

پلیمرهای طبیعی دارای مواد آلی هستند. برخی از معروف ترین آنها از منابع گیاهی مانند نشاسته و دکسترین یا منابع پروتئینی مانند سویا ، کازئین و آلبوم های شیر گرفته شده است. چسب های طبیعی با کازئین زمان خشک شدن نسبتاً طولانی دارند ، پیوندهای بسیار قوی ایجاد می کنند و در برابر آب مقاوم هستند. دکسترین معمولاً در صنعت کاغذ استفاده می شود و با مواد خاصی بسیار بادوام است. با این حال ، آنها در معرض آب قرار می گیرند.

چسب های طبیعی یا زیستی در 2 شکل – محلول های مایع یا پودرهای خشک – قبل از استفاده با آب مخلوط می شوند. استحکام چسبندگی زمانی حاصل می شود که آب بخار شده یا جذب زیرین شود. کاربردهای متداول شامل یک بستر نفوذ پذیر است. با این حال ، روش های دیگری وجود دارد که شامل زمان خشک شدن قبل از فعال شدن چسب با اتصال سریع دو لایه غیر قابل نفوذ است. بسیاری از چسب های طبیعی دارای فساد هستند و نگهداری طولانی مدت امکان پذیر نیست.

چسب کفپوش pvc

خرید کفپوش اپوکسی

چسب لاستیکی طبیعی و پلی کلراید

چسب لاستیکی طبیعی یکی از اولین موادی است که برای اتصال مواد مورد استفاده قرار می گیرد. این چسب به دلیل قابلیت ارتجاعی بودن هنگام گرم شدن ، یکی از محبوب ترین چسب های موجود در بازار است و معمولاً در چسباندن مواد آلی و متخلخل مانند چرم ، کاغذ ، پارچه ها و سایر محصولات لاستیکی استفاده می شود.

چسب های لاستیکی طبیعی چسبندگی تهاجمی و آنی را ارائه می دهند و سطح سمیت کمتری دارند. برای این مواد شیمیایی ، برای رسیدن به سطوح مختلف چسبندگی ، باید چسب ها را اضافه کرد. چسب های لاستیکی دارای خاصیت مقاوم در برابر آب ، انعطاف پذیری و تطبیق پذیری هستند و این امر را برای استفاده در تولید پوشاک و کفش و همچنین تقویت پشت فرش و فرش های کف انتخاب مناسبی می کند.

چسب مایع پلی اورتان

چسب های پلی یورتان مایع کفپوش اپوکسی (PUR) که برای استفاده در شرایط شدید محیطی طراحی شده اند ، رطوبت واکنش پذیر را پخت می کنند. مواد شیمیایی این چسب را قادر می سازد تا با بسترهای سطحی کم و سطحی که اتصال آنها دشوار است بپیوندد. ویژگی های آنها شامل اتصال قوی و مقاومت استثنایی در برابر سرما ، گرما و رطوبت است. این چسب ها معمولاً در برنامه های بسته بندی انعطاف پذیر یافت می شوند.

چسب های مایع پلی اورتان پیوندهای بسیار بادوام و بسیار الاستیک ایجاد می کنند. این چسب ها در واکنش به رطوبت محیط ، یک پیوند حرارتی متقاطع ایجاد می کنند. زمان باز شدن آنها کوتاه است ، به راحتی قابل استفاده هستند و به راحتی تمیز می شوند. این مواد شیمیایی برای چسباندن موادی مانند – فرش ، چوب ، فوم ، فلز و بیشتر پلاستیک ها به یکدیگر طراحی شده اند. آنها برای وینیل (PVC) ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و پلی الفین ها توصیه نمی شوند.

مواد افزودنی برای برنامه های کاربردی مبتنی بر آب

برخی از چسب های آب پایه حاوی مواد افزودنی مانند سورفکتانت ها و امولسیفایرها برای تثبیت شیمی هستند. سایر مواد بعضاً شامل کفگیرها ، بیوسیدها ، رنگدانه ها ، مواد مقاوم در برابر شعله ، مواد ضد استاتیک و مرطوب کننده می شوند تا نیازهای عملکردی مختلف چسب را تأمین کنند.

به طور معمول بخشی از فرمولاسیون چسب بر پایه آب با کاربردهای بسته بندی کاغذ ، مواد افزودنی نقش مهمی در فرایندهای مختلف کاربرد کاغذ ایفا می کنند. رایج ترین افزودنی رزین مقاوم در برابر آب است. این فرمولاسیون فرمول را در برابر رطوبت مقاوم یا ضد آب می کند. این مواد افزودنی با مولکول های نشاسته پیوند متقابل می دهند و حل شدن مخلوط را برای آب مشکل می کند.

چسب با افزودنیهای مقاوم در برابر آب (WRA) باید در یک بازه زمانی مشخص پس از افزودن عامل اتصال عرضی استفاده شود. در بسیاری از موارد ، یک رنگ در فرمولاسیون گنجانده شده است تا به اپراتورها درمان بصری داده شود که افزودنی به چسب اضافه شده است. هنگام کار با مواد افزودنی ، تولید کنندگان باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • استفاده از چسب تازه (کمتر از 4 ساعت پس از افزودن رزین)
 • هدف قرار دادن ویسکوزیته بین 32 تا 38 ثانیه
 • دستیابی به مواد جامد بالاتر (26٪ +) نتایج بهتری می دهد

فرم های محصول چسب دار بر پایه آب

چسب های با کیفیت بالا کف پوش اپوکسی بر اساس آب بسیار سریع و آسان اعمال می شوند. آنها را می توان از طریق غلطک ، تفنگ اسپری و با استفاده از فرآیندهای غوطه وری استفاده کرد. چسب های پایه آب هنگام خشک شدن روی غلطک ها و سایر تجهیزات تأثیر منفی نمی گذارد. چسب های آب پایه نیز راحت تر از تجهیزات جدا می شوند و خطر انسداد را به حداقل می رسانند. چسب های آب پایه در ظروف فله ای تحویل داده می شوند ، مانند:

 1. طبل
 2. توت ها
 3. کامیون تانک

بسته به محصول ، سطوح مختلف غلظت وجود دارد. این نیاز به تلاش برای رقیق کردن محصولات برای برآوردن نیازهای برنامه دارد. در برخی موارد ، سیستم های دو قسمتی وجود دارد. اینها نیاز به تلاش بیشتری برای مخلوط کردن چسب برای هر کاربرد دارد.

چسب های آب پایه نیز دارای ویسکوزیته های متفاوتی هستند – با کاربرد مشخص می شوند. آنها از جریان مانند آب تا گزینه های ویسکوز بیشتر شبیه به ملاس متغیر هستند. ویسکوزیته با سانتی پوز (cPs) اندازه گیری می شود – در اصل این ضخامت یک چسب بر پایه آب است. هرچه cP ها بیشتر باشد ، ماده ضخیم تر است. آب با 1 سی پی سی ، روغن کرچک 1000 سی پی سی و کره بادام زمینی 250 هزار سی پی سی اندازه گیری می شود.

خرید کفپوش اپوکسی چسب pvc و تجهیزات چسب بر پایه آب

چسب های مبتنی بر آب کف پوش اپوکسی با طیف وسیعی از کاربردهای تجهیزات کار می کنند. هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی هستند. برخی از تجهیزات اولیه شامل موارد زیر است:

خرید کفپوش اپوکسی pvc و سیستم رقیق سازی

چسب های غلیظ بر پایه آب  کف پوش اپوکسی در بازارهای مختلف استفاده می شود. هیچ استاندارد صنعتی برای رقیق کردن چسب ها به درصد جامدات یا ویسکوزیته مورد نظر وجود ندارد ، که می تواند باعث تغییر در عملکرد و استفاده شود. سیستم رقیق سازی مرلین یک سیستم رقیق کننده چسبنده آنلاین برای چسب های غلیظ است که یک فرایند کاملاً خودکار را ارائه می دهد و جایگزین روش رقیق سازی دستی فعلی می شود. چسب “On Demand” از مخازن ذخیره سازی تأمین می شود. این سطل های بلند کردن و تخلیه سنگین را از بین می برد ، که باعث می شود اپراتورهای خط از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی جلوگیری کنند.

در درجه اول توسط تولید کنندگان دستمال و حوله ، سیستم رقیق سازی مرلین استفاده می شود:

 • خطر آلودگی را از بین می برد
 • غلظت چسب را کنترل / تنظیم می کند
 • درصد مواد جامد را با الزامات پردازش مطابقت می دهد
 • تنوع غلظت چسب را کاهش می دهد

خرید کفپوش اپوکسی چسپ pvc و سیستم انتقال اکستروژن

نرمی و جاذبه از خواسته های مهم مصرف کننده برای محصولات دستمال و حوله است. دستیابی به کیفیت اغلب با بهره وری در خطوط تولید بافت و حوله قربانی می شود. عملیات باز کردن گلدان با چالش های مربوط به چسباندن و حفظ خواص چسب مواجه است. سیستم انتقال اکستروژن یک سرمایه گذاری محبوب است که از خط تولید تمیزتر و کارآمدتری پشتیبانی می کند.

نصب سیستم انتقال اکستروژن نیاز به تمیز کردن / برداشتن دیگ را از بین می برد و خطرات ایمنی مربوط به تمیز کردن تجهیزات را کاهش می دهد. مزیت دیگر این است که تولیدکنندگان می توانند از چسب های با کارایی بالاتر که برای نیازهای خاص تولید مناسب استفاده شده است استفاده کنند. نتایج حاصل از نصب سیستم های متعدد عبارتند از:

 1. بهبود زمان اجرا 5 – 22 دقیقه در شیفت 12 ساعته
 2. کاهش نرخ افزودنی 15-50
 3. کاهش ضایعات 35 – 50
 4. بهبود ایمنی اپراتور در برابر کاهش پاکسازی

سیستم های مانیتورینگ چسب بر پایه آب

درک نحوه استفاده از چسب کف پوش اپوکسی

سطوح کاربرد و عوامل محیطی – بینش عملیاتی را برای کاربردهای چسب بر پایه آب ارائه می دهد. طراحی شده با مجموعه ای از حسگرها که داده های زمان واقعی را به داشبورد هدایت می کند که بهینه سازی مصرف چسب و کاهش زمان خرابی در خط تولید را امکان پذیر می کند. این سیستم همچنین می تواند اپراتورها را از هرگونه خرابی یا نقص در تجهیزات چسب آب مطلع کند.

هنگامی که یک دسته فعال در حال حاضر در خط تولید است – در حال اجرا است یا خیر – اطلاعات اولیه نمایش داده می شود. این داده ها شامل زمان شروع ، زمان پایان ، در صورت اتمام دسته و اطلاعات کلی در مورد چسب های پایه آب (به عنوان مثال ، نام تجاری ، نام چسب و شماره های شناسایی). این امر جزئیات مربوطه را در اختیار اپراتور قرار می دهد و امکان تشخیص هر گونه مغایرت با شرایط کارخانه را می دهد. سیستم های نظارت هنکل عملکرد زیر را انجام می دهند:

خرید کفپوش اپوکسی pvc و شرایط محیطی برای اطمینان از چسبندگی مطلوب

جزئیات مصرف برای اطمینان از میزان برنامه در محدوده است
داده های مربوط به فرآیند پیوست برای شناسایی وقفه ها و ردیابی کارایی

فن آوری فوم AEROBOND

کاربردهای چسب کف پوش اپوکسی لمینت و راه راه نیاز به تعادل دقیق رطوبت در چسب های مورد استفاده دارد. اگر تراکم خاموش است – نتیجه یا راه راه پیچ خورده است یا لایه پیچ خورده است. فن آوری AEROBOND Foaming برای کاهش چگالی هوا را به جریان چسب تزریق می کند که به نوبه خود میزان اعمال شده را کاهش می دهد. علاوه بر این ، رئولوژی بهبود یافته و به بقایای چسب در محل اعمال اطمینان می دهد.

فوم یک جزء کلیدی برای سیستم های اندازه گیری فیلم نازک است که در برنامه های سنگ زنی استفاده می شود. برای حفظ بیشترین سرعت عملکرد ممکن ، چسب برای جلوگیری از بلند شدن لبه به “چسبندگی زیاد مرطوب” نیاز دارد. کاهش تراکم چسبندگی به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا با بالاترین سرعت ممکن با هیچگونه لایه برداری یا برآمدگی لبه کار کنند. فوم همچنین باعث پارگی 100٪ فیبر می شود.

برنامه های کاربردی صنعتی برای چسب های مبتنی بر آب کفپوش اپوکسی

چسب های مبتنی بر آب حاوی یک چسب آلی (معمولاً PVAc) است که در آب پراکنده شده است. هنگامی که این آب تبخیر می شود یا جذب آن می شود ، چسب باقی می ماند و دو سطح را به هم متصل می کند. چسب های آب پایه برای چسباندن لایه های متخلخل مانند کاغذ ، مقوا ، منسوجات ، چوب و برخی از پلاستیک ها انتخاب مناسبی هستند.

هنگام استفاده از چسب کف پوش اپوکسی آب با کیفیت بالا ، تولیدکنندگان با مزایای اضافی بسیاری از مزایای چسب های حلال را دریافت می کنند. اینها شامل هزینه های کمتر و VOC های کمتر است. چسب های پایه آب نیز ایمن تر هستند و برای محیط زیست بهتر از جایگزین های حلال هستند.

عیب یابی چسب بر پایه آب

چسب های پایه آب را می توان در طیف وسیعی از بسترها از جمله پلاستیک ، کاغذ ، مقوا ، فیلم های فلزی و منسوجات طبیعی و مصنوعی استفاده کرد. تولید آنها مقرون به صرفه است و استفاده از آنها آسان است. در بیشتر موارد ، حفظ قوام یکنواخت با چسب پیوند مرطوب آسان تر است. چسب های پایه آب نسبت به چسب های حلال برای محیط زیست ایمن تر هستند.

کاهش یا حذف زمان خرابی برای همه مشاغل ضروری است. هنگام استفاده از چسب های پایه آب می توان دلایل متفاوتی برای خرابی خط تولید وجود داشت. در پاسخ ، Henkel توصیه های عیب یابی را برای رایج ترین مشکلات ارائه کرده است.

آویزان کردن ، پرتاب کردن یا پاشیدن – یک چالش رایج با چسب های مبتنی بر آب هنگامی که نیروی گریز از مرکز چسب را روی تجهیزات و مناطق اطراف پرتاب می کند. دلایل متعددی برای ایجاد زخم وجود دارد:

تجمع چسب در لبه غلطک

چسب خیلی سریع خشک می شود

سطح چسب در گلدان بیشتر از حد توصیه شده است

چندین راه حل ساده برای کاهش چسباندن چسب بر پایه آب وجود دارد. رایج ترین آن بررسی ویسکوزیته چسب و تنظیم ضخامت آن است. همچنین تنظیمات تجهیزات شامل تمیز کردن یا تغییر غلطک ها وجود دارد. برای چسباندن چربی به لبه های بیرونی غلتک استفاده کنید. و تنظیم سرعت غلتک ها بررسی میزان چسب اعمال شده یکی دیگر از مواردی است که می تواند بر روی زنجیر تأثیر بگذارد.

وزن نازک کت

زمانی اتفاق می افتد که در کاربرد چسب های پایه آب تغییراتی ایجاد شود. برخی از علل شایع مربوط به فشار ناهموار بین اپلیکاتورها و زیرلایه ها است. همچنین می تواند زمانی رخ دهد که چسب خشک شده ای با سیستم وجود داشته باشد که بر پخش چسب تأثیر می گذارد.

تنظیم موقعیت اپلیکاتور – بین غلطک ها / اپلیکاتورها ، پتو یا بسترها. استفاده کننده باید به سختی با بستر ، که به عنوان “بوسیدن” بستر نیز شناخته می شود ، تماس بگیرد. منطقه دیگری که باید ارزیابی شود فشار و بررسی مناطق کم بین اپلیکاتور و بستر است. تمیز کردن غلطک ها باید یک فعالیت معمول باشد که توسط اپراتورها انجام می شود تا از باقی ماندن چسب روی غلتک ها / اپلیکاتورها که می تواند بر وزن پوشش تأثیر بگذارد ، جلوگیری شود.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

حفره ها و پرش ها در الگو

بر روی چسب تاثیر می گذارد و معمولاً ناشی از مشکلات ویسکوزیته چسب است. متهمان متداول عبارتند از:

 • استفاده از چسب مخلوط پس از پایان عمر گلدان
 • اجازه ایجاد پوستی روی چسب در زمان خرابی
 • استفاده از چسب مخلوط نامناسب یا شکستن ساختار ژل قبل از استفاده

برای اجتناب از این مشکلات در مورد چسب های آب بروی کف پوش اپوکسی ، مهم است که اطمینان حاصل شود که قبل از شروع خط و پوشاندن چسب در زمان خرابی ، مخلوط شدن کامل رخ می دهد. بررسی غلطک ها برای اطمینان از عدم وجود پسماند نیز یک گزینه است و باید توسط اپراتورها به طور منظم تکمیل شود.

Tailing یا Satelliting – توصیف می کند که اوج چسب پخش شده بر اساس آب از مرکز مهره یا الگو دور می شود و یک “دم” روی بستر ایجاد می کند. این به طور کلی ناشی از استفاده زیاد از چسب است.

متداول ترین راه حل این است که میزان چسب آب پایه ای که روی غلتک ها پخش شده یا موجود است را روی کف پوش اپوکسی کاهش دهید. اپراتورها باید میزان پمپ را بررسی کنند تا مطمئن شوند چسب پمپاژ بیش از حد نیست. برخی از راهنمایی های کلی در مورد پمپاژ ، دانه های چسبنده باید دارای عرض مداد و ضربات پمپ کمتر از 30 ضربه در دقیقه باشد. همچنین بررسی ویسکوزیته چسب بر پایه آب و تنظیم ضخامت ممکن است روش دیگری برای تصحیح باشد. تنظیمات تجهیزات شامل تمیز کردن یا تغییر غلطک ها نیز وجود دارد.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

نوسانات دمای چسب

حفظ چسب های پایه آب در دمای مناسب نگهداری و پردازش برای جلوگیری از مشکلات مهم است. چه بسیار سرد و چه خیلی گرم ، دما می تواند عملکرد را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. چسب بر پایه آب که بسیار سرد است ، جریان پذیری ضعیف ، افزایش ویسکوزیته ، کاهش سرعت تنظیم و انتقال چسب کمتر را نشان می دهد. چسب بر پایه آب که بسیار داغ است دارای ثبات ضعیف قفسه و ثبات چرخش ضعیف است – هر دو منجر به افزایش ضایعات می شوند.

راه حل های زیادی وجود دارد که تولید کنندگان می توانند برای جلوگیری از مشکلات مربوط به دما استفاده کنند. ابتدا ، چسب های آب پایه باید 7 روز قبل از استفاده در محیطی با درجه حرارت کنترل شده نگهداری شوند و از نگهداری روی کف سرد خودداری شود. ثانیاً ، دستگاه های گرم کن ، طبل یا گرمکن برای خرید از فروشگاه های لوازم صنعتی موجود است و می تواند مسائل مربوط به دما را کاهش دهد. هنگام استفاده از چسب های مبتنی بر آب ، توصیه می شود که چسب را در دمای حداقل 21 درجه سانتی گراد (70 درجه فارنهایت) گرم کنید و قبل از تاریخ “بهترین استفاده در صورت” از چسب استفاده کنید. سرانجام ، قرار دادن شلنگ هوا در بالای ظرف برای ایجاد اختلاف فشار نیز می تواند مسائل مربوط به دما را کاهش دهد.

برای مناطق دارای فریزهای متداول ، مهم است که در سفارشات و بررسی چسب های آب پس از تحویل ، پیشگیرانه عمل کنید. Henkel نکات متداول در طول “فصل فریز” ارائه می دهد و با مشتریان در موارد زیر همکاری می کند:

از تعویض چسب های بر پایه آب در تعطیلات آخر هفته که در معرض خطر بیشتری از تاثیر دما قرار دارد ، خودداری کنید
برای اجتناب از تأثیرات تحریم های حامل به دلیل شرایط نامساعد جوی ، زمان سربازی بیشتری برنامه ریزی کنید
هنگام تحویل کلیه مواد را بررسی کنید تا فوراً مواد یخ زده را شناسایی کنید.

خرید کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با ما تماس بگیرید.
اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما