زمان مطالعه: 20 دقیقه

کفپوش بتنی اسیدی

کف پوش اپوکسی و کفپوش بتنی اسیدی و انواع آن :

کفپوش بتنی اسیدی یک ماده بسیار بادوام ، با دوام و کم نگهداری است. در بیشتر ساختمانها ، یک اسلب بتنی بخشی از فونداسیون سازه است و سطح این مواد را اغلب می توان در زیر سایر پوششهای کف پنهان کرد. بتن در حالت طبیعی خود دارای رنگ خاکستری کمی لکه دار است و سایه دقیق آن بر اساس ترکیب شیمیایی مخلوط ، عوامل محیطی موجود و سرعت ایجاد آن تعیین می شود.

با این حال ، تعدادی درمان وجود دارد که می توان برای افزایش ظاهر بتن استفاده کرد ، از جمله کف های بتنی رنگ آمیزی شده ، کف های بتونی پرداخت شده و کف های بتنی رنگ آمیزی شده. بسیاری از اینها بتن را محافظت می کند و آن را در برابر نفوذ آب محکم می کند و لایه ای را تمیز می کند که به راحتی تمیز می شود. بسته به وضعیت بتن و درمان مورد استفاده ، اغلب می توانید به طیف گسترده ای از جلوه های جالب دست یابید. برخی از این درمان ها معمولاً توسط پیمانکاران انجام می شود ، اما برخی دیگر در دسترس DIYers قرار دارند.

کفپوش اپوکسی و کفپوش بتنی اسیدی

فضای داخلی مدرن یک اتاق نشیمن در یک خانه

کف پوش اپوکسی بتنی اسیدی یک ماده عالی برای آشپزخانه است زیرا می توانید آن را در برابر آب و اکثر مواد رنگ کننده غیرقابل نفوذ کنید ، به این معنی که نگهداری از آن بسیار آسان است. علاوه بر این ، استفاده از لکه های خاص می تواند ظاهر لکه دار را برای کف ایجاد کند ، که به پنهان کردن خاک کمک می کند. در این مثال ، کف آشپزخانه بتنی با تصفیه قهوه ای خالدار رنگ آمیزی شده است.

روش های مختلفی برای رنگ آمیزی بتن وجود دارد ، اما یکی از جالب ترین روش ها ، رنگ آمیزی آن با استفاده از یک محصول اسیدی است. در رنگ آمیزی با اسید ، اسید کلریدریک یا فسفریک مخلوط با نمک ها روی یک اسلب بتنی سخت شده و سخت شده اعمال می شود. اسید منافذ موجود در بتن را باز می کند در حالی که نمک ها باعث واکنش شیمیایی می شوند که منجر به تغییر رنگ در سطح کف می شود.

نتایج بر اساس تخلخل بتن ، مواد مورد استفاده در مخلوط آن و سن دال متفاوت است. بنابراین ، با یک طبقه جالب و منحصر به فرد به پایان خواهید رسید که به دلیل تنوع رنگ تقریباً ظاهری سه بعدی دارد. با این حال ، از آنجا که نمی توانید کاملاً مطمئن شوید که کف شما در برابر رنگ آمیزی با اسید چگونه واکنش نشان می دهد ، بهتر است قبل از درمان کل سطح ، یک قسمت کوچک و خارج از مسیر کف را به عنوان منطقه آزمایش انتخاب کنید.

بتن آغشته به اسید اغلب می تواند ظاهر سایر مصالح کفپوش ، به ویژه سنگ مرمر را با تنوع رنگی مشابه آن تقلید کند. و با افزودن خطوط دوغاب مصنوعی به بتن خود می توانید تصور کف کاشی را ایجاد کنید. خطوط دوغاب در این طبقه با حکاکی بتن پس از اتمام فرآیند رنگ آمیزی ایجاد شده است.

این خطوط در یک الگوی شبکه ساده شکل گرفته اند که شبیه کاشی در مقیاس بزرگ است. اما همچنین می توانید از اچ برای ایجاد الگوهای پیچیده تر بر روی سطح کف بتنی استفاده کنید. انواع زیادی از شابلون و تمبر مناسب برای کفپوش بتنی وجود دارد تا طرحی متناسب با سبک و فضای شما ایجاد شود.

کفپوش بتنی اسیدی

کفپوش بتنی اسیدی

کفهای بتنی رنگ آمیزی و صیقلی

کفپوش سقفی بتنی با پنجره های کف تا سقف مشرف به ساختمان ها

بتن یک عنصر معمول طراحی در بسیاری از آپارتمان های مدرن به سبک سقف است. این یکی از کف بتنی رنگ آمیزی و صیقلی استفاده می کند که با تیر بتنی ناتمام در تضاد است. این اثر متقابل عناصر صنعتی و تزئینی است که کشش پویا ایجاد می کند و فضا را از نظر بصری منحصر به فرد جذاب می کند.

برای ایجاد کفهای بتونی صیقلی ، سطح با پدهای ساینده بتدریج صاف می شود. اگر به بهترین لایه های پد بروید ، می توانید به یک جلوه بسیار براق و شبیه آینه دست پیدا کنید. یا هنگامی که سطح لاک برای شما مناسب است می توانید در هر مرحله از فرآیند متوقف شوید. سپس کف را محکم می کنند تا جلوه ای محافظ به آن ببخشد.

در حالی که برای DIYer امکان اجاره تجهیزات برای انجام این کار وجود دارد ، اما کار آسانی نیست. و بدون تجربه ، تعیین اینکه از کدام لایه از پد های ساینده استفاده شود دشوار است. به همین دلیل ، پرداخت بتن به طور معمول بهتر است به متخصصانی واگذار شود که هم ابزار و هم تخصص را دارند.

کفپوش های بتنی رنگ آمیزی شده

کف پوش اپوکسی بتنی را نیز می توان رنگ آمیزی کرد تا رنگ دلخواه شما به آن داده شود. در این آشپزخانه ، کف بتن را با رنگ آمیزی قهوه ای جامد و آب رنگ آمیزی کرده اند. این یک پایان صاف و غنی ایجاد کرده است که در تمام سطح یکنواخت است. برخلاف رنگ آمیزی با اسید ، رنگ با بتن واکنش شیمیایی ایجاد نمی کند. در عوض ، به سادگی برای افزودن رنگ به سطح نفوذ می کند. بنابراین ، نتایج بسیار قابل پیش بینی تر از رنگ آمیزی با اسید است.

با این حال ، بسته به رنگی که انتخاب می کنید ، گاهی کفپوش بتنی رنگ آمیزی شده می تواند کمی خشن باشد زیرا تنوع رنگ زیادی برای ایجاد نرمی و حرکت وجود ندارد. بنابراین یکی از گزینه های عالی برای بی صدا کردن کف ، افزودن فرش ناحیه خنثی است. این به ایجاد کنتراست و افزودن بافت نرم تری به فضا کمک می کند. علاوه بر این ، افزودن فرش به کف بتنی صرف نظر از روشی که انتخاب می کنید ایده خوبی است ، زیرا بتن نسبتاً سخت و سرد است.

پوشش کف بتنی

کفپوش های بتنی اسیدی با رنگ اپوکسی با رنگهای نارنجی ، زرد ، قهوه ای و سبز.

خرید کفپوش اپوکسی اغلب برای آب بندی و ترمیم زیر بتن آسیب دیده استفاده می شود. اپوکسی یک ماده قوی است که می تواند در شکاف ها و شکاف ها ریخته شود تا به سطح کمک کند. اما اپوکسی نیز در رنگ های مختلف موجود است و به شما امکان می دهد رنگ ها و طرح های منحصر به فردی را روی کف خود ایجاد کنید. در واقع ، کفپوش های بتنی رنگ آمیزی اپوکسی این امکان را به شما می دهند که به همان جلوه هایی که می توانید با رنگ معمولی ایجاد کنید دست یابید.

اپوکسی کف در اصل شکلی از رنگ است که در آن دو قسمت – کاتالیزور مایع و سخت کننده مایع – قبل از اعمال رنگ با هم ترکیب می شوند. کف پوش اپوکسی به جای خشک شدن مانند رنگ سنتی ، به دلیل واکنش شیمیایی بین مواد تشکیل دهنده ، سخت می شود. سطح حاصله بسیار سخت و بادوام است ، به همین دلیل است که اغلب در برنامه های تجاری پر رفت و آمد استفاده می شود. اما برای خانه نیز مناسب است. این یک فرایند ساده بسیار شبیه نقاشی روی هر سطحی است. اگر می خواهید چیزی پیچیده با چندین رنگ مانند تخته شطرنج داشته باشید ، مشکل ترین قسمت آن است.

این کف بتنی با پوشش های کف پوش اپوکسی در انواع رنگ های برجسته درمان شده است. بجای اینکه بتن دارای حس صنعتی و سردی باشد ، رنگ ها به ایجاد یک طراحی مدرن پر جنب و جوش کمک می کند. رنگها حتی به دیوارها و آثار هنری موجود در فضا منتقل می شوند. این فقط نشان می دهد که چگونه می توانید کف بتنی رنگ آمیزی شده را برای کار با سایر عناصر طراحی در اتاق بسازید.

کفپوش بتنی اسیدی

کفپوش بتنی اسیدی

انواع کفپوش بتنی اسیدی

خرید کفپوش اپوکسی بتنی اسیدی جامد

این شکل مرطوب از ساخت و ساز مستلزم تقویت سطح کامل کف است که معمولاً 28 روز پس از ریختن است. تا زمانی که دال استحکام کافی را ایجاد نکند ، شاتر باید برای مدت زمان مورد نیاز در موقعیت مناسب باقی بماند.

ساده ترین نوع آن یک دال بتنی است که یک طرف دارد (یعنی آرماتور فقط در یک جهت بین دو تکیه گاه عمل می کند). این نوع کف معمولاً فقط در دهانه های کوچک 3 تا 5 متر اقتصادی است.

از یک تخته کف بتنی جامد می توان به عنوان “غشایی” که روی ستون های بدون تیر قرار می گیرد استفاده کرد. این می تواند اقتصادی تر از ساخت بلوک توخالی در ساختمانهای کم ارتفاع تا چهار طبقه باشد. با افزایش دهانه و بار ، ضخامت دال نیز افزایش می یابد. برای بارهای بیشتر و دهانه های طولانی تر ممکن است از اسلب های دو طرفه استفاده شود. این شامل تقویت است که در هر دو جهت گسترش می یابد.

کف صفحه تخت

کف پوش اپوکسی صفحه تخت نوع دیگری از کف درجا است و شامل یک دال تقویت شده جامد بر روی ستون های بتنی است و یک ساختار یکپارچه را تشکیل می دهد. دال (یا صفحه) معمولاً شامل تقویت در کل ناحیه خود است و به عنوان یاتاقان دیافراگمی الاستیک روی تکیه گاه های نقطه ای عمل می کند.

کفپوش های مسطح شامل کرکره و تقویت ساده می شوند و در مقایسه با تیر و دال سبک تر هستند. همچنین ، soffit مداوم آنها اجازه می دهد تا پارتیشن ها در یک ارتفاع باشند ، که مخصوصاً برای پارتیشن بندی دفتر مفید است.

کفپوش های T-situ درجا

اینها شامل ریختن یک سری تیرهای T موازی و تقویت شده همزمان با دال است که منجر به ساخت یکپارچه با یک سوفیت آجدار می شود. اگرچه شکل نهایی می تواند سبک تر از یک کف اسلب جامد باشد ، اما گرانتر است زیرا قالبهای اختصاصی – فولاد یا پلی پروپیلن – برای ایجاد شکل صحیح مورد نیاز است. دنده ها معمولاً مخروطی هستند ، حدود 100 میلی متر در پایین و به سمت بالا پهن می شوند و معمولاً در مراکز 500 تا 600 میلی متر فاصله دارند ، اگرچه این بستگی به نیازهای بارگذاری دارد.

طبقه بلوک توخالی در محل

این کف پوش اپوکسی ها از طبقه های ساده ساده ساده تر هستند و منجر به ایجاد یک سقف صاف می شوند. آنها بر اساس پیکربندی تیر T ساخته شده اند

که ناشی از استفاده از خاک رس یا بلوک های بتنی است که از انتها به انتها ساخته شده و باعث تشکیل تیرهای T مداوم می شود که روی قالب موقت یا کرکره پشتیبانی می شوند. در فضاهای بین بلوک ها آرماتور گذاشته می شود و بتن روی سازه ریخته می شود و در نتیجه یک دال یکپارچه و یک ساختار T-beam ایجاد می شود. بتن به گونه ای ریخته می شود که رویه ساختاری ایجاد شود – این ضخامت بتن در بالای سطح بلوک ها است.

اسلب وافل

صفحات وافل شامل یک شبکه مستطیلی از تیرهای متقاطع است که با استفاده از قالب های جعبه مربعی و ریختن بتن بین آنها پس از استقرار آرماتور ایجاد می شود. نتیجه می تواند هم به طور قابل ملاحظه ای از ضخامت دال و هم از نظر وزن کلی کف کاسته شود ، و همچنین هنگامی که از قسمت زیرین مشاهده می شود ، یک اثر جالب توجه باشد.

طبقه های پیش ساخته

کف پوش اپوکسی پیش ساخته نیازی به کرکره ندارند و تکنیکهای رطوبت گیری که در بالا توضیح داده شد را حذف کنید. بنابراین آنها در کار و زمان سایت زیادی صرفه جویی می کنند ، ضایعات را کاهش می دهند ، در نتیجه مقرون به صرفه تر هستند و – در شرایط کارخانه تولید می شوند – یک جزء دقیق تولید شده با تحمل های خوب را ارائه می دهند.

انواع زیادی از سیستم های پیش ساخته کف وجود دارد ، اگرچه آنها بیشتر از اشکال پلان نامنظم برای منظم مناسب هستند. ساخت و ساز می تواند شامل موارد زیر باشد:

تیرهای پیش ساخته – این ساده ترین شکل کف پیش ساخته است و هنگامی که در جای خود قرار گرفت ، می توان از تیرها به عنوان یک پلت فرم کار استفاده کرد. معمولاً مفاصل بین آنها با دوغاب پر می شود.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش بتنی اسیدی پیش تنیده

پیش تنیدگی اجزای کف بتنی می تواند ضخامت و وزن مرده کف را کاهش داده و بازه اقتصادی را افزایش دهد. متداول ترین روش پیش تنش اعمال شده بر روی تیرها در کارخانه است ، اگرچه پس تنش را می توان در برخی سیستم ها نیز استفاده کرد: این کار را می توان در کارخانه یا در محل انجام داد. هنگامی که تیرهای پیش یا پس از کشش با آرماتور گذاشته می شوند ، یک روکش بتنی سازه ای درجا ریخته می شود تا یک ساختار یکپارچه و کامپوزیتی را تشکیل دهد.

تخته های پیش تنیده

تخته های پیش ساخته را می توان نوارهای جداگانه ای از اسلب بتنی ، نسبتاً نازک و معمولاً دارای حفره هایی برای کاهش وزن تصور کرد. آنها بر روی دیوارها یا تیرهای باربر پشتیبانی می شوند و معمولاً در کنار هم قرار می گیرند تا یک بستر کرکره و کار مداوم ایجاد شود. سپس رویه بتنی ساختاری روی آن ریخته می شود – ضخامت آن بسته به طول و بار پیش بینی شده است. دهانه معمولی این سیستم ها می تواند تا 10-15 متر ، گاهی حتی بیشتر باشد.

بارگیری از کفپوش بتنی اسیدی

کف پوش اپوکسی باید قابلیت تحمل بارهای وارد شده به آنها را داشته باشند. دو نوع بار اصلی وجود دارد – بارهای زنده و بارهای مرده:

بارهای مرده شامل وزن خود مصالح ساختمانی هستند و ثابت و دائمی هستند. مقدار بار مرده با جمع کردن وزن تمام مصالح دائمی نصب شده تعیین می شود.
بارهای زنده به ساختمان تحمیل می شوند و موقتی و پویا هستند ، مانند وزن سرنشینان ، مبلمان یا هر چیز دیگری که قابل جابجایی است.
برای تعیین حداقل مقادیر طراحی برای مقاومت ، بارهای زنده و مرده به هم اضافه می شوند.

برای مقاومت در برابر این بارها ، همه عناصر کف باید دارای استحکام و سختی لازم باشند ، که معمولاً با حداکثر انحراف مجاز کف تعیین می شود ، یعنی چقدر ، تحت حداکثر بار مورد انتظار “خم می شود”.

تعیین بارهای مرده نسبتاً مستقیم است ، اما با توجه به اینکه بارهای زنده قابل تغییر هستند ، طرح های سازه ای تنها می توانند برای آنچه که انتظار می رود ، معقول باشد.

اجازه دادن به بارهای زنده بیشتر انعطاف پذیری ساختمان را افزایش می دهد ، اما هزینه را نیز افزایش می دهد. به عنوان مثال ، از لحاظ تاریخی ، ساختمانهای اداری انگلستان با بارهای زنده 3.5-4.0 kN / m2 طراحی و به بازار عرضه شده اند ، با این حال ، این ممکن است بیش از حد باشد. 2.5 کیلو نیوتن متر بر متر مربع برای طبقات بالای همکف و 3.0 نیوتن متر بر متر مربع در طبقه پایین یا پایین ، ممکن است مناسب تر باشد ، با 7.5 کیلو نیوتن متر بر متر مربع بیش از 5 درصد مساحت کف برای انعطاف پذیری آینده.

کفپوش اپوکسی

کف پوش اپوکسی

طبقه همکف جامد

طبقات جامد نیاز به نگهداری کمی دارند و کمتر مستعد حرکت هستند. آنها اغلب از اجزای زیر ساخته شده اند:

 • زیر پایه: قلوه سنگ ساختمان بسیار فشرده یا مواد سست سنگی.
 • هاردکور: مواد پر کننده مناسب برای ایجاد سطح مورد نیاز و ایجاد یک پایه جامد.
 • غشاء ضد رطوبت (DPM): یک لایه نفوذ ناپذیر مانند ورق پلی اتیلن سنگین.
 • بستر بتنی: سطح یکدست را فراهم می کند.
 • عایق برای محدود کردن انتقال حرارت با زمین.
 • پرده: معمولاً مخلوط ماسه و سیمان برای آماده سازی نصب کف پوش گذاشته می شود.
 • پایان: مانند فرش ، کاشی و غیره.
 • ضخامت لایه ها و ترتیب آنها بستگی به کاربرد خاص مورد نیاز و شرایط زمین دارد.
خرید کفپوش اپوکسی چوبی معلق

کف چوبی معلق معمولاً با استفاده از تیرچه های چوبی که از دیوارهای یاتاقان آویزان شده اند ، ساخته می شود و سپس با تخته کف یا مقداری دیگر از مواد سوار پوشانده می شود. تیرچه ها معمولاً در کوتاه ترین بازه قرار می گیرند.

تهویه ممکن است با قرار دادن دریچه های هوا / آجرهای هوایی در داخل دیوارهای بیرونی به فضای خالی بین کف و سقف زیرین انجام شود ، که به هوا اجازه می دهد از یک طرف ساختمان به طرف دیگر حرکت کند. با این حال ، این می تواند باعث ایجاد مشکلی در پیش نویس شود ، که می توان با نصب یک غشاء تنفس هوا که به حفظ مهر و موم محکم کمک می کند ، اجتناب کرد.

خرید کفپوش اپوکسی بتنی اسیدی معلق

خرید کفپوش اپوکسی بتنی معلق مشابه چوب است اما می تواند مسافتهای بیشتری را طی کند و ویژگی های عایق صوتی بهتری را ارائه می دهد. یک تخته ساده بتنی مسلح معمولاً به عنوان یک کف معلق که بیش از 5 متر طول داشته باشد ، مقرون به صرفه نیست.

راه حل های دیگر شامل تخته های بتنی پیش ساخته یا تیرهای بتنی پیش ساخته با بلوک های بتنی است که بین آنها چیده شده است. حفره ها را می توان به وسیله تیرها یا دنده ها یا سوراخ های ریخته شده برای خدمات خانه و همچنین پشتیبانی از سقف های کاذب یا متصل ایجاد کرد.

تیرهای بزرگتر باعث باز شدن بیشتر می شوند ، اما به عمق کلی بیشتر و قالب بندی و تقویت پیچیده تر نیاز دارند.

خرید کفپوش اپوکسی آجدار

در کف پوش اپوکسی آجدار از تیرهای کم عمق یا دنده ها به جای تیرهای عمیق با فاصله زیاد استفاده می شود. کفهای مشکل دار فقط در یک جهت آجدار هستند ، در حالی که کفهای قهوه ای یا وافلی در دو جهت آجدار هستند.

کفهای آجدار دارای دهانه و پتانسیل بار بیشتری در واحد وزن نسبت به ساختار دال تخت هستند.

کف قابلمه توخالی

این یک کف آجدار ریخته گری درجا با قالب دائمی به شکل گلدان های توخالی رس یا بتنی است. این یک سقف صاف ایجاد می کند و اجازه می دهد مستقیم از یک گچ یا پوشش خشک استفاده کنید. از حفره های گلدان می توان برای ارائه خدمات با قطر کوچک در عمق کلی دال استفاده کرد. متداول ترین شکل ، کف پوش یک طرفه است ، اگرچه باز شدن دو طرفه نیز امکان پذیر است.

کف کاذب

یک طبقه برافراشته (که گاهی اوقات به عنوان یک طبقه دسترسی یا یک طبقه دسترسی بلند نامیده می شود) طبقه ای است که در بالای یک تخته کف جامد ایجاد شده و یک فاصله بین این دو ایجاد می کند. از این خلا می توان برای توزیع خدمات ساختمان استفاده کرد. طبقات بلند اغلب در ادارات یا فضاهایی که تقاضای بالایی برای زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی مانند مراکز داده دارند ، یافت می شود.

پلنوم

خرید کف پوش اپوکسی پلنوم ها محفظه های هوایی یا محفظه هایی هستند ، یا در بالای سقف های کاذب ، در فاصله بین سقف و دال کف ، یا در زیر طبقه های برآمده در فاصله بین طبقه بلند شده و دال کف. آنها بخشی از سیستم تهویه ساختمان را تشکیل می دهند.

کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

کف شناور

خرید کفپوش اپوکسی شناور ، و ساخت آن  طبقه ای است که به لایه زیرین آن ثابت نشده است. کفهای شناور به ویژه در کارهای مرمت معمول هستند و می توانند برای بهبود عایق حرارتی یا صوتی ساختمان کف استفاده شوند.

برای اطلاعات بیشتر به کف شناور مراجعه کنید.

کف فنری

خرید کفپوش اپوکسی فنری  برای فعالیتهایی مانند رقص ، ورزشهای سرپوشیده و سالنهای چند منظوره استفاده می شود که در آن خواص خاص جذب شوک و بازگشت انرژی مطلوب است تا از بروز صدمات ناشی از ضربه یا زمین خوردن مکرر جلوگیری کند. آنها همچنین می توانند به حداکثر رساندن عملکرد کمک کنند.

2 نوع کفپوش بتنی

اسلب جدید

خرید کفپوش اپوکسی اسلب :

بتن در درجه اول از سیمان مخلوط با سنگدانه ها و آب ساخته می شود. ماده اصلی تشکیل دهنده سیمان سنگ آهک است که یکی از فراوان ترین مواد روی زمین است. اکثر مواد دیگر مانند خاکستر بادی ، سرباره و سیلیس را می توان به عنوان زباله از فرآیندهای مختلف تولید بدست آورد. به همین دلیل ، تاثیر مواد بتن بر محیط کلی حداقل است. با این حال ، تولید بتن مستلزم اختلاط کامل مواد بسیار سنگین است.

این بدان معناست که ماشینهای بزرگ باید چندین ساعت روی هر دسته کار کنند و با انتشار هر لحظه انتشار CO2 را به هوا منتقل کنند. در عین حال ، بسیاری از تولید کنندگان مواد شیمیایی را به مخلوط اضافه می کنند تا سیمان سریعتر خشک شود. در برخی موارد ، اینها می توانند پس از نصب ، گازهای مضر را به هوا منتقل کنند.

دال فونداسیون

تقریباً تمام ساختمانها با حفاری در خاک زیر زمین و سپس ریختن یک تخته بتنی جامد که به عنوان پایه کل سازه عمل می کند ، طراحی شده اند. به طور کلی ، کفپوش ها روی این قسمت نصب می شوند. با این حال ، هنگامی که این کفپوش ها فرسوده شوند ، می توان آنها را برداشته و همان سطح بتنی جامد را که پایه اصلی خانه شما بود ، نشان داد. مزیت استفاده از این سطح به عنوان کف این است که برای تولید مواد نیازی به صرف منابع یا انرژی اضافی نیست. تنها هزینه طراحی یا کار آماده سازی است که برای آماده سازی سطح برای راه رفتن انجام داده اید.

استثنا در این مورد زمانی است که شما نیاز به نصب ورق مانع بخار یا سیستم گرمایش تابشی دارید. در این موارد ، لازم است یک لایه میکرو روکش روی سطح کف بریزید.

ویژگی های حفاظتی خرید کفپوش اپوکسی

دوام

بتن آنقدر محکم و بادوام است که اگر از آن به درستی مراقبت شود ، می تواند تا آخر عمر دوام بیاورد و از هر نوع مصالح سطحی دیگر که می توانید نصب کنید بیشتر عمر می کند. این بدان معناست که یک کف بتنی تقریباً هرگز نباید تعویض شود ، این امر باعث صرفه جویی در اتلاف مواد ، منابع و انرژی می شود که برای تولید روکش های جدید کف استفاده می شود.

تعمیر و نگهداری کم کف پوش اپوکسی بتنی اسیدی

بتن پس از آب بندی عموماً لکه دار نمی شود یا تغییر رنگ نمی دهد. این بدان معناست که برای حفظ ظاهر مجبور نیستید از انواع صابون یا پاک کننده های شیمیایی سخت استفاده کنید. این باعث می شود که زباله های ناشی از آن مواد شیمیایی از محیط خارج شوند.

قابل بازیافت

هنگامی که یک طبقه بتنی تخریب می شود ، قطعات حاصل لزوماً نباید به محل دفن زباله بروند. در عوض فرآیند آسیاب و تجزیه این مواد وجود دارد که به آنها اجازه می دهد در انواع تاسیسات تجاری تجاری تجاری مورد استفاده قرار گیرند. قطعات کوچکتر را می توان در محصولات ساختمانی مسکونی یا به عنوان زیر پایه برای جاده های سنگریزه استفاده کرد. از قطعات بزرگتر می توان برای مبارزه با فرسایش سواحل استفاده کرد.

همچنین می توانید انواع مواد بازیافتی را در بتن ترکیب کنید. هنگامی که در حال غروب شدن است ، تکه های شیشه تزئینی ، پوسته ، مهره ها یا سایر کوله های کوچک بازیافتی کوچک را می توان در سطح تعبیه کرد تا یک طبقه ایجاد شود که دارای یک شخصیت عجیب و غریب است.

گرمایش و سرمایش

بتن رسانای عالی گرما است ، بنابراین وقتی در معرض سطوح مختلف انرژی حرارتی قرار می گیرد ، بسیار گرم و سرد می شود. به همین دلیل بتن به طور کلی در تماس با پوست سرد است ، زیرا گرما به سرعت از آن خارج می شود. این می تواند فواید زیادی در تابستان داشته باشد ، زیرا باعث می شود خانه شما به طور طبیعی خنک تر شود.

در عین حال ، می توانید از ویژگی های رسانایی کف بتنی به منظور حمایت از استراتژی گرمایش خورشیدی منفعل استفاده کنید. اگر کنترل طراحی خانه را در دست داشته باشید ، پنجره ها را می توان در موقعیت های استراتژیک قرار داد که به نور خورشید اجازه می دهد تا به سمت پایین جریان یابد. این باعث گرم شدن بتن می شود و در طول زمستان آن را گرم و دنج می کند. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بار دیگر پرده ها را بکشید تا در گرمای تابستان به آن سرما یخی بازگردید.

یکی دیگر از گزینه های کنترل دما نصب سیستم گرمایش تابشی در کف بتنی است. این باعث می شود که امواج گرما در سراسر ماده پخش شود ، انگشتان پا را گرم کرده و سپس به طور طبیعی به هوا برود تا اتاق گرم شود. در بیشتر موارد ، گرمایش تابشی نسبت به سیستم های تهویه مطبوع ، هم از نظر مصرف انرژی بیشتر و هم برای کیفیت هوای اتاق بهتر است.

کیفیت هوا

برخلاف فرش و بسیاری دیگر از مواد استاتیک ، بتن به طور طبیعی گرد و غبار ، زباله یا ذرات ریز خاک را در خود نگه نمی دارد. در حالی که آنها می توانند روی سطح جمع شوند ، سطح آنقدر سخت و محکم است که تنها کاری که می توانند انجام دهند این است که روی آن شناور شده و فقط منتظر بمانید تا آنها را به سمت بالا بکشید. به همین دلیل ، لازم نیست نگران این باشید که هر بار که قدم برمی دارید گرد و غبار مضر به هوا می وزد.

از سوی دیگر ، برخی از عملیات شیمیایی که برای رنگ آمیزی کف بتنی استفاده می شود ، گاه گاه بخارات مضر را آزاد می کند. رنگ آمیزی با اسید یکی از روش هایی است که نیاز به استفاده از عناصر شیمیایی نسبتاً فرار دارد و فقط باید توسط متخصصان در یک منطقه با تهویه خوب و ماسک های تنفسی با کیفیت انجام شود.

چگونه می توان کف خانه خود را گرم کرد عایق رطوبتی

هیچ چیز شبیه احساس بیدار شدن در یک صبح زمستانی و قرار دادن پای برهنه بر روی زمین سرد و یخی نیست. در مورد قطع نفس صحبت کنید! زمین بسیار سرد است زیرا برخی از مواد گرما را بهتر حفظ می کنند ، در حالی که برخی دیگر به سرعت آن را از دست می دهند. اکثر کفپوش ها گرما را به خوبی تحمل نمی کنند و انگشتان پای شما ممکن است هزینه آن را بپردازند.

خوشبختانه محصولاتی وجود دارد که می توانند کف شما را عایق بندی کرده و کل فضای گرم و دلپذیر را ایجاد کنند. همچنین چند ترفند وجود دارد که می تواند راحتی پوشش های موجود را افزایش دهد. در اینجا نحوه گرم کردن طبقه خود ، از راه حل های آسان گرفته تا طبقه های دخیل تر ، آورده شده است.

آشنایی با خواص مواد کفپوش

برخی از مصالح خرید کف پوش اپوکسی نسبت به بقیه گرمتر هستند. اگر به تغییر کفپوش خود فکر می کنید ، خواص هر یک از گزینه ها را برای مصالح کفپوش در

بگیرید تا مشخص شود کدامیک از آنها برای گرم نگه داشتن پاها در سردترین ماه ها بهترین کار را می کند.

فرش: این نمادین ترین و محبوب ترین راه حل کف پوش اپوکسی گرم است و اغلب در اتاق خواب ، اتاق خانواده و اتاق نشیمن استفاده می شود. محصولاتی با نخ های بلندتر و ضخیم تر بیشترین مزایا را در زمستان دارند و از فضا در برابر سرما خارجی محافظت می کنند و در عین حال اتاق را در برابر اتلاف حرارت عایق می کنند. یک تخته فرش با کیفیت خوب ، مانند یک پشم متراکم یا پشم ، نه تنها باعث گرمتر شدن فرش می شود ، بلکه در واقع ارزش R (مقاومت آن در برابر از دست دادن گرما) را به طرز قابل اندازه گیری بهبود می بخشد. متأسفانه فرش گزینه مناسبی برای فضاهای زندگی مستعد رطوبت یا نفوذ آب مانند زیرزمین نیست.

چوب پنبه کفپوش بتنی اسیدی

این ماده به طور غیر منتظره ای گرم و جذاب است ، از چندین جیب کوچک هوا تشکیل شده است که کل ساختار بعدی ساختمان را پر می کند. اینها مانند بالشتک های عایق عمل می کنند و مانع از خروج هوای گرم و ورود هوای سرد می شوند. همچنین نصب آن نسبتاً آسان است ، در کاشی ها و ورق هایی که تقریباً در هر طبقه زیرین قرار می گیرند و همچنین مستقیماً بر روی کفهای مسطح موجود قابل نصب است. در شکل خوب. مانند اکثر مواد کفپوش ، محصولات ضخیم تر در نگهداری در برابر گرما بهتر عمل می کنند.

وینیل: این کاشی یا ورق انعطاف پذیر بسیار نازک است و بنابراین ذاتاً هیچ ویژگی گرما یا سرما ندارد. با این حال ، می توان آن را با لایه زیرین متشکل از موادی مانند چوب پنبه یا فوم ترکیب کرد تا عملکرد بادوام آن را با ویژگی های عایق ترکیب کند. تخته کفپوش وینیل لوکس (LVF) در زیر پا تا حدودی گرمتر خواهد بود. در حالی که وینیل می تواند انتخاب خوبی در فضاهایی مانند حمام و آشپزخانه باشد ، هزینه لایه زیرین مورد نیاز برای گرمتر شدن کف نیز می تواند قیمت مصالح را تا حد زیادی افزایش دهد.

خرید کفپوش اپوکسی و لمینت بتنی اسیدی

مانند وینیل ، لمینت ها هنگام انتقال حرارت یک ماده خنثی هستند. یک لایه روکش فوم متراکم در زیر لمینت می تواند به گرم شدن کف کمک کند. در شرایط دال ، بالا بردن سطح زیرین از بتن با یک لایه تخته سه لا بر روی نوارهای خواب قبل از نصب کفپوش سطح نیز می تواند باعث گرم شدن آن روی پاها شود.

کاشی و سرامیک طبیعی در حالی که این ویژگی آنها را در زمستان سرد می کند ، اما مزیت مهمی نیز دارد. هنگامی که با سیستم های گرمایش تابشی ترکیب می شوند ، این سطوح می توانند گرم شوند و ممکن است در طول فصل سرما یک ویژگی لذت بخش باشند.

مواد مورد نیاز :

 • فرش های منطقه
 • اندازه فرش های فرش برای فرش های منطقه
 • عایق رز فایبرگلاس
 • زیرانداز مناسب
 • سیستم گرمایش تابشی زیر سطح
دستورالعمل ها بعد از خرید کفپوش اپوکسی

روشهای مختلفی برای گرم کردن کف وجود دارد که برخی از آنها بسیار ساده هستند ، در حالی که برخی دیگر باید هنگام نصب یا تعویض کفپوش یکپارچه شوند. ما اصول اولیه هر یک را مرور می کنیم.

از فرش ها استفاده کنید

این یک راه حل ساده و در عین حال دائمی برای گرم کردن است و مزیت بیشتری برای جذابیت بیشتر فضا دارد. فرش هایی که از نظر استراتژیک قرار دارند ، گوشه های مکالمه و گوشه های مطالعه را ایجاد می کنند ، که می توان آنها را از قطعات یک اتاق بزرگتر تراش داد. آنها همچنین می توانند در نزدیکی تخت ها ، درهای ورودی و حمام هایی که افراد معمولاً پابرهنه هستند به کار گرفته شوند و مقداری کوسن و گرما را فراهم کنند.

عایق بندی تیرچه های کف و حاشیه

در طبقات طبقه اول که بر اساس سکوی تیرچه ساخته شده اند ، فضاهای تیرچه ای که بر روی زیرزمین های گرم نشده یا فضاهای خزنده ساخته شده اند ، ممکن است گرما را از طریق خود طبقات از دست بدهند. عایق کاری کف آن با عایق فایبر گلاس باعث گرم شدن آنها می شود.

نواحی تیرچه لبه ای که سکوی خرید کف پوش اپوکسی روی فونداسیون قرار دارد نیز می تواند منبعی برای گردش هوای سرد در حفره های تیرچه زیر یک طبقه باشد. عایق بندی تیرچه ها و سرپوش های لبه می تواند به گرمتر شدن کف کمک کند.

خرید کفپوش اپوکسی

خرید کفپوش اپوکسی

لایه زیرین مناسب کفپوش بتنی اسیدی

انواع مختلفی از خرید کفپوش اپوکسی صاف و مقاوم مانند وینیل ، مشمع کف اتاق و لمینت وجود دارد که درجه حرارت هر سطحی را که روی آن نصب شود ، به خود می گیرد. اگر آنها به طور مستقیم بر روی یک کف بتنی قرار داده شوند ، ویژگی های سرمای طبیعی آن مواد را به ارث می برند. حتی با وجود کفپوش های تخته سه لا ، هنوز هم می توانید احساس سردرگمی در سرمای زمستان داشته باشید.

راه حل این امر استفاده از لایه زیرین است. این قسمت در بالای کف نصب شده اما در زیر سطح پوشش داده شده است. معمولاً از چوب پنبه ، فوم ، لاستیک یا برخی مواد عایق طبیعی دیگر تشکیل شده است. این می تواند گرمای منطقه را افزایش دهد در حالی که مقدار R واقعی را به کف اضافه می کند ، که هزینه های انرژی را کاهش می دهد. لایه زیرین همچنین می تواند انتقال صدا را به داخل و از اتاق های زیر کاهش دهد.

نصب گرمایش زیر سطحی تابشی

یک راه مطمئن برای افزایش گرمای کف پوش اپوکسی، سیستم گرمایش از کف است. این سیستم گرما را از طریق یک لایه زیرین بین کف کف و سطح تابش می کند. هدف از سیستم گرمایش تابشی این است که گرما را مستقیماً به سمت بالا به کف منتقل کند و آن را زیر پای شما برشته کند. این گرما همچنین به بقیه اتاق افزایش می یابد و دمای فضا را به طور مثر کنترل می کند. سیستمهای گرمایش تابشی عموماً با مواد بسیار رسانا مانند کاشی و سنگ بهتر کار می کنند.

دو نوع عمده سیستم های گرمایش تابشی زیر سطح وجود دارد. رایج ترین آنها شامل سیم پیچ هایی است که به صورت الکتریکی گرم می شوند. همچنین سیستم های هیدرونیکی وجود دارد که از لوله های باریک بلند پر از آب گرم استفاده می کنند. نصب و راه اندازی سیستم های برقی بسیار ساده تر و هزینه کمتری دارد. سیستمهای هیدروپونیک بیشتر در طول ساخت و ساز واقعی خانه نصب می شوند. نصب آنها گران است اما هزینه های طولانی مدت کارآمدتری را ارائه می دهد.

کفپوش اپوکسی

برای خرید کفپوش اپوکسی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اینستا  توییتر الکسا
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما